Sari la conținut
Forum Roportal
Elysa1103

cum sa fac sa fie mai mult decat sex?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E o chestie un pic mai delicata....sunt vaduva,,am 28 de ani si 2 copii,,,neavand mult timp de iesiri m-am inscris pe un site pt a gasi o persoana ,,disponibila''....Doar ca acum sunt indragostita si imi doresc mai mult,,nu casatorie,,,dar imi doresc sa fiu iubita....Am incercat sa aplic in discutii aceasta optiune dar nu mi-a dat nici o sansa....in fine....Stiu ca ne placem,,,ne place sa facem dragoste,,,ne vedem de 3 ori pe saptamana chiar si mai mult...incerc cat reusesc sa nu il fac sa inteleaga ca sunt indragostita de el si ma tin la distanta cat pot,,,,de cele mai multe ori il las pe el sa fie care ma saltua pe net,,,doar ca nu ma pot abtina sa nu-i trimit mes. de noapte buna....Copii sunt partea cea mai importanta din viata mea,,si nu vreau sa ii introduc in aceasta ,,relatie''si el stie asta.....Asi dori sfaturi,,,chiar si de ma criticati nu ma supar,,,,va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui sa stie ce simti pentru el. Poate simte la fel, dar nu-ti spune nici el. De ce nu te simti libera sa spui ce simti? Ce ti se poate intampla?

 

ce-as face eu - as incerca sa-mi dau seama daca pt el sunt mai mult decat o partenera de sex. Daca nu sunt decat atat, as iesi din relatie. Trebuie sa vrea amandoi acelasi lucru, nu e ok ca unul sa iubeasca si unul nu, e la mintea cocosului. Cred ca iti dai seama.

Editat de Amarena
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate se aude asta din ce in ce mai mult de la cunostinte ca lumea de azi vrea doar un pic de sex ocazional fara obligatii nu conteaza cu cine :crazy: Nimeni nu vrea responsabilitati pe cap si nici sa auda de copiii cuiva sau alte combinatii de convietuire.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,neavand mult timp de iesiri m-am inscris pe un site pt a gasi o persoana ,,disponibila''...

 

Pe site-uri cu asemenea persoane disponibile ai sanse extrem de mici sa-ti gasesti un iubit , quasitotalitatea barbatilor inscrisi aicisi destule femei cauta doar sex. Lumea nu prea mai are timp de "dragalasenii" , de implicare emotionala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna asta, mai exact ?

L-am intrebat ce s-ar intampla dak m-asi indragosti???? Nu cred ca i-a cazut bine,,,dar nici nu mi-a raspuns,,,si nu imi place sa fiu insistenta,,,,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui sa stie ce simti pentru el. Poate simte la fel, dar nu-ti spune nici el. De ce nu te simti libera sa spui ce simti? Ce ti se poate intampla?

 

ce-as face eu - as incerca sa-mi dau seama daca pt el sunt mai mult decat o partenera de sex. Daca nu sunt decat atat, as iesi din relatie. Trebuie sa vrea amandoi acelasi lucru, nu e ok ca unul sa iubeasca si unul nu, e la mintea cocosului. Cred ca iti dai seama.

De acsta sunt foarte sigura,,,,ca sunt o ,,partener''a destul de.....'''',,,,si cateodata imi da de inteles ca nu e mai mult decat atat,,,dar stiti cum suntem noi femeile:-) ,,, asi si renunta,nu e greu sa gesesti pe altcineva dar nu-mi doresc sa incep sa numar,,,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai numeri, de ce sa nu numeri?! Numeri, pana il gasesti pe Mr. Right... ce sens are sa stai cu cineva si sa suferi, ca nu te iubeste cum il iubesti tu? Daca numeri, ce, iti cade ceva?

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce intrebare e asta? Ce te asteptai sa-ti raspunda? E o intrebare aiuristica, nu mai pune astfel de intrebari.

Am uitat sa mentionez,,,,,nu am multa experienta in relati,,,fiind casatorita de 9 ani,,,si prefer sa fiu destul de deschisa,,,nu imi place sa umblu cucar,mar si altele,,,,sunt directa

 

Pai numeri, de ce sa nu numeri?! Numeri, pana il gasesti pe Mr. Right... ce sens are sa stai cu cineva si sa suferi, ca nu te iubeste cum il iubesti tu? Daca numeri, ce, iti cade ceva?

Sa nu exageram,,,,:yes: oricum iti multumesc de sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×