Sari la conținut
Forum Roportal
zipp

Pui de ciobanesc german

Postări Recomandate

Hey tocmai am achizitionat un pui de ciobanesc german,firma o zis ca are 2 luni jumatate da mie mi se pare destul de mic,ce credeti?:Dpost-384092-0-89576400-1360172525_thumb.jpgpost-384092-0-89576400-1360172525_thumb.jpg

post-384092-0-73156400-1360172510_thumb.jpg

post-384092-0-52362300-1360172518_thumb.jpg

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu este prea mic se incadreaza in standarde pentru doua luni.Sigur insa , este nepieptanat si arata destul de neingrijit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E neingrijit cum a dormit,stai linistit ca il ingrijesc si iubesc foarte mult:D

 

am intrebat,pentru ca am vazut pe net la 2 luni foarte dezvoltati si bruno al meu nu este chiar asa dezvoltat la 2 luni jumatate ale lui:D

 

Si as vrea sa va mai intreb despre dresaj,acum i micut nu stie multe,cum sa incep sal dresez,pt ca nu vine la mine,tre sal tot iau in brate sal duc si as vrea sa vina singur,o sa vina dupa ce o sa se acomodeze si o sasi stie numele si o sa ma cunoasca???? cum sa incep dresajul,?:D:D

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut pe net la 2 luni foarte dezvoltati

Exact asta spuneam, unii au peste 3 luni şi v

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da el este,si apropo il tin in casa la caldurica, ziua numai cand ma joc cu el il mai scot pe afara:D:P

 

De ce toti puii care iam vazut pe internet de 2 luni sunt foarte mari in comparatie cu al meu?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce toti puii care iam vazut pe internet de 2 luni sunt foarte mari in comparatie cu al meu?

 

Nici un mamifer nu se dezvolta la fel, unii mai repede altii mai incet dar toti ajung acolo intr-o zi, la maturitate. Poate ca si rasa ciobanesc este de mai multe feluri, cine stie!

Ca orice animal sau chiar si pui de om adoptat, trece timp pana se acomodeaza cu noul mediu in care va trai. Rabdare ca se va schimba totul daca-i vorbesti frumos. Am vazut pe cineva care avea un ziar in mana facut sul si facea un zgomot sa ajunga la atentia catelului la care el deja sarea ca voia sa se joace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut vreau sa ma ajuti cu ceva,vrea sa stiu cum sal ajut sa creasca armonios,e slabut deabea are 2,800 kg ce sa fac sa fie sanatos si armonios,de exemplu acum are diaree,iam cumaprat pastile speciale de la farmacia veterinara,ce sa-i mai fac,cum sal ajut???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×