Sari la conținut
Forum Roportal
Darya5

Intr-o relatie cu un barbat casatorit :)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,sunt Daria,am 22 de ani..sper sa nu va plictisesc fiindca am mai mult de povestit...In primul rand stiu ca poate multa lume va fi impotriva mea si ma va judeca,nu asta caut aici dar stiu ca asa se va intampla, pur si simplu simt nevoia sa-mi povestesc problema si of-ul.

 

Acum 8 luni de zile am iesit dintr-o relatie de aproape 2 ani,cu un baiat cu care ma iubeam enorm,din pacate dupa un an de relatie el a plecat in afara si lucrurile s-au racit,nu am nimic sa ii reprosez , e un baiat minunat, am suferit si in adanc inca sufar dupa el ,dar ne-am dat seama ca nu putem (cel putin noi nu) sa stam intr-o relatie la distanta,el s-a racit,eu la fel...sa vorbesti doar pe mess,whatsapp si alte programe nu e intotdeauna de-ajuns...plus ca aveam orare total diferite. In fine.

 

La doua trei saptamani de la despartirea noastra..eu sunt din Mangalia am uitat sa va precizez dar acum un an m-am transferat la ASE in Bucuresti si m-am mutat singura in Bucuresti.Deci cum va ziceam la 2-3 sapt de la despartirea cu baiatul asta,eram terminata praf...Si intr-una din acele zile m-am dus pe la nasii mei care locuiesc in Bucuresti si acolo mai erau si un alt cuplu prieteni cu ei,jucau rummy. Eu vorbeam cu ei ca am nevoie de putin ajutor la un examen pt ca aveam niste statistici de facut, si tipul (sotul prietenei nasilor) mi-a zis ca ma ajuta el cu mare drag , el avand o firma foarte mare in Bucuresti,nu vreau sa dau nume pt ca nu asta intentionez sa scriu aici.Eu pe el , hai sa ii zicem R. , il cunosc de ... cam 6 ani... il stiu de ceva vreme,tot mergand la nasii mei , si iesind cu prietenii lor normal ca era si acest cuplu cu ei...

Toate bune si frumoase, ma duc la el la birou sa ma ajute cu acele lucruri, si inainte am baut o cafea, am fumat o tigara, am vb doar. Apoi m-a ajutat cu ce-am avut nevoie si mi-a zis sa ii las numarul de telefon ca sa ma sune sa vada ce-am facut si poate mai iesim la un suc. (In acel moment,nici prin cap,nici macar o fractiune de secunda nu mi-a trecut ca o sa ajungem sa fim altceva ,deci nici vorba, mie ce-i drept intotdeauna imi placuse de el ca si barbat,si faptul ca avea bani de ce sa va mint mi-a placut si faptul ca era o prezenta placuta,dar in primul rand ca arata foarte bine,e un barbat dupa care toate femeile intorc capul pe strada)

 

Chiar in seara zilei in care i-am dat numarul de telefon m-a cautat. In cateva zile am inceput sa iesim... si cred ca in nici doua saptamani m-am atasat enorm de el,efectiv am simtit o altfel de dragoste decat cea pe care am simtit-o alaturi de acel baiat (fostul iubit)... R.are 46 de ani dar nu ii dai atat , in fine...stiu ca este o diferenta enorma,si ca poate unora vi se va parea scarbos...dar efectiv il iubesc enorm. Nu am nicio treaba cu nevasta lui , au si un baietel adoptat in varsta de 8 ani. Ne vedem aproape zi de zi...ma face sa ma simt perfect...doar ca stiu ca probabil asta nu o sa dureze la nesfarsit, si ca nu as putea sa am o relatie in vazul lumii cu el...pt ca este prieten cu nasii mei,si acestia ar fi extrem de dezamagiti...

 

Ideea este ca...la inceput am considerat-o o joaca care imi placea,dar acum am trecut la un alt pas...sexul are si el parca o alta intensitate, nu mai e ca inainte,acum e si mai profund,e si mai altfel..si din partea lui simt si mai mult interes...Am fost plecati impreuna de mai multe ori si ii zic mereu ca ceea ce facem e gresit...si imi zice mereu sa nu mai vorbesc asa si sa nu imi mai fac griji,ca de alea el se ocupa...nu ma lasa sa ma ocup de nimic...

 

....nu stiu ce sa zic, poate fac greseala vietii mele,dar efectiv sunt indragostita...

Editat de BlueS
Edit font.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

....nu stiu ce sa zic, poate fac greseala vietii mele,dar efectiv sunt indragostita...

 

greseala? sper ca esti constienta ca la un moment dat te va parasi :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok scuze...

 

 

 

Buna si tie.

In primul rand, te rog sa scrii cu fontul normal al forumului, care este acesta. Altfel devine obositor de citit.

In al doilea rand, esti indragostita, mno, gud lac uit dat. Nu esti prima si nici ultima care are o relatie cu un barbat insurat.

Si sunt de acord cu faptul ca el trebuie sa-si faca griji, el este cel care are obligatii.

 

Stiu,de asta mi-e cel mai frica,dar nici nu sunt in stare si nu vreau sa-l despart de familia lui..pentru ca nu as suporta eu asa ceva...si totusi nu as vrea sa fiu pe viata asa...sa nu pot sa ma afisez ...

 

 

 

greseala? sper ca esti constienta ca la un moment dat te va parasi :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

....nu stiu ce sa zic, poate fac greseala vietii mele,dar efectiv sunt indragostita...

 

Intotdeauna ceea ce este bun este ilegal , imoral sau ingrasa. Cred ca te tenteaza mai mult imposibilitatea relatiei decat relatia propiuzisa.

Diferenta este mare , de 24 de ani , ce se va intampla peste vreo 20 de ani cand el va suferi aproape sigur de prostata iar tu te vei apropia de menopauza ?

Folosesc cuvinte dure pentru a incerca sa te trezesc putin. Nu sunt in principiu impotriva unei relatii intre persoane cu diferenta asa de mare de varsta dar sunt categoric impotriva atunci cand una din ele este casatorita , indiferent care este.

Stiu ca nu poti interzice niste sentimente daca ele exista cu adevarat dar tie ti-ar fi placut sa fi in locul sotiei lui ? Greseala a fost inceputul "in joaca " , restul a venit de la sine. Dar atunci , la inceput era mult mai usor sa te opresti sau pur si simplu sa nu incepi . Doar nu a fost vorba de un "coupe de foudre" . Dar niciodata nu este prea tarziu sa te opresti. Asta daca vrei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Diferenta este mare , de 24 de ani , ce se va intampla peste vreo 20 de ani cand el va suferi aproape sigur de prostata iar tu te vei apropia de menopauza ?

 

 

Hehe, gandesti prea departe. Pana atunci va mai schimba cateva amante. Are bani, arata bine, are influenta.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, gandesti prea departe. Pana atunci va mai schimba cateva amante. Are bani, arata bine, are influenta.

Corect. Nu este exclus ca "aargumentele" mentionate de tine sa fi cantarit greu in implicarea ei "sentimentala"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate se vor termina cand va aparea alta pe care sa o ajute la asa spus examen...

 

Si stai linistita, nu va divorta in favoarea TA deoarece spui ca omul e cu bani si are o firma puernica....nu are el chef de partaje si restu....

Stiu ca nu ai spus in subiect asta cu divortul dar poate in mintea TA undeva te-ai gandit la asa ceva....

 

 

Si distreazate cat poti, mulgel de bani daca poti si lasa sentimentele....deoarece nu sunt bune in cauzul tau...

 

E trist ca ai 22 de ani....va fii foarte foarte greu sa mai umbli cu cineva sub ninelul celui de acuma FINACIAR, deoarece omul se obisnuieste cu BUNUL sa spun asa...

 

Nu cred ca vei mai putea luauo de la zero ci cineva sa construiti ceva impreuna...aici ma refere la o casa,masina, ect...

O relatie bazata pe dragoste sinceritate fara sa te mai intereseze prea mult partea FINACIARA

Editat de Micul Fum
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma nu vorbiti ca si mie mi-a furat gagica un nene din asta insurat. Tipa avea pe atunci 21 de ani (eu eram ceva mai mic) si ala peste 40, insurat, si cu doua fete. Acum cateva zile i-am vazut pe strada si erau tot impreuna. Asta dupa aproape 9 ani. Nenea arata bine pentru varsta lui si are si banu la buzunar. Chiar nu reusesc sa-mi dau seama cum accepta nevasta-sa situatia de atatia ani de zile, ma rog , se pare ca e atat de bun incat isi permite orice fara ca cineva din familie sa-l traga la raspundere.

Editat de Fnf2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×