Sari la conținut
Forum Roportal
Unuanume

Intrebare de preferinta a unui psiholog daca se poate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua cum sa incep imi e destul de greu am un iq foarte mic cam de 80 am terminant management la o facultate de stat.As dori sa stiu daca din cauza acestui iq mic am sanse sa pot profesa intr-o functie de conducere vreodata daca pot ajunge cineva sau daca sunt condamnat la muncile de jos.Trebuie sa mai mentionez ca nu am fost niciodata la o scoala ajutatoare in generala mam descuracat f bine in liceu mai putin bine si in facultate am fost cam mediocru putin insa in partea de jos cu toate ca participam activ la cursuri si seminarii.

Va multumesc,

Editat de Unuanume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am un iq foarte mic ...

 

 

Indica-mi un politician roman cu IQ ridicat, tupeu trebuie sa ai la nivel ridicat, altceva nu conteaza si nu te mai considera mai jos de altii ca nu esti!!! Uita de chestia asta, sa-ti iasa din cap ca aici vad doctori din India care habar n-au de ei, dar au tocit si au devenit doctori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dafuq is wrong with you ??

 

 

O fi incercat sa treaca acel test pe Inter-Net cu compararea acelor patratele si triunghiuri cu buline si bastonase si s-a enervat ca nu vedea nici asemanare dar nici diferenta intre figurile geometrice!!! Aia e!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua cum sa incep imi e destul de greu am un iq foarte mic cam de 80 am terminant management la o facultate de stat.

 

pe net ai facut testul ala?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

testele acelea sunt tampenii. masoara un anumit tip restrâns de inteligenta. tu poate ca ai altele. poate comunici bine, poate ai o imaginatie/creativitate bogata. fiecare are cate ceva. nu te mai compara cu ceilalti

 

nu-i nici o problema daca faci 'munca de jos' cum spui tu. cum ar fi daca ar gandi toti ca tine ? probleme sunt atunci cand aceasta munca e umilitoare sau daca ai colegi cretini sau e prea mult de munca...

Editat de Redondo
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai poate nu mam exprimat suficient de bine.Am terminat la o facultate de stat deci nu SPIRU HARET cu mari dificultati am mai copiat am invatat cat am putut foarte greu o fost nu pot sa ma concentrez sa retin dar nu prea imi mai aduc multe lucruri aminte ca pe mine ma interesa cum sa fac bani in fine.

Mio zis psihologu ca am tulburari de atentie dar de asemenea si faptul ca nu esti tocmai oligofren dar esti sub medie manager nu vei fii veci ar fii bine sa iti iasa asta din cap.

Insa cum sa va zic atata mam chinuit atata de mult imi doresc din cauza acestui IQ imi va fii si mai greu de acum inainte stiu eu cu dezvoltarea EQ mult nu poate compensa lipsa inteligentei rationale sau a materialului genetic ce o fii si IQ asta.

Editat de Unuanume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai terminat facultatea, inteleg. Foarte bine. :good:

Acum ce faci - te pregatesti de masterat, lucrezi undeva, ai o afacere proprie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai terminat facultatea, inteleg. Foarte bine. :good:

Acum ce faci - te pregatesti de masterat, lucrezi undeva, ai o afacere proprie?

 

Lasa-l, nu-l mai ispiti, avem destui CEO care sfasie si zdrobesc intreg pamantul. Cel mai mic, va fi numit cel mai mare in Imparatia Cerurilor. Daca va muri de foame si de sete, cu atat mai sfant va fi. Succes!

 

p.s. 81 e IQ-ul mediu la noi, asta intra la categoria semiretardati. Ca sa fi manager, trebuie sa fi psihopat.

Editat de Assassimon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×