Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
WhiskeyDeGroaza

Satana a venit

Recommended Posts

In fiecare vara petrec jumatatea vacantei la tara,la bunici...

Imi placea acolo,pana in ultima vacanta...

Mai detaliat:

era...hmm...a 10-a zi de stat acolo

Toti din casa se culcasera,inclusiv eu

Dintr-o data ma trezesc,nu stiu din ce motiv,si vad pe geamul de la iesirea din casa,o fata de stafie ca alea din plastic care le cumperi de la balci(se vedea ca o reflexie)

imi zic,poate are verisorul meu o jucarie de care mie nu mi-a spus

Ma culc

Pe la 2:30 noaptea iar ma trezesc,nestiind de ce

Vad un fel de ceata aproape de podea

Imi zic ca am ceva pe ochi si ma culc la loc

La 3 si ceva iar ma trezesc iar

Acum,usa de la intrare era deschisa laaarg

Ma duc sa o inchid,dar dintr-o data vad pe satana(tradus:dracu)pe cer

Nu sunt sigur ca era el,dar era ceva rosu puternic luminand care avea intr-o ranga o stafie

Ciudat a fost ca,chiar dimineata cand m-am trezit,mi-a spus unchiul si matusa mea ca...bunicul meu a murit

Poate cineva sa imi zica ce s-a intamplat?

Nu vrei tu mai bine sa deschizi un topic la psihologie, intitulat "TOC - legata de fenomene paranormale" - intrati, cititi si sa nu faceti ca mine - , unde sa postezi experientele astea cumplite prin care ai trecut?!

• Upvote 4

Nu-i TOC, e mitomanie nevrotica infantila, combinata cu enurezis nocturn. Si daca mai posteaza pe tema asta, teama mi-e c-o sa se trezeasca si c-un epistaxis de mai mare frumusetea.

• Upvote 5

......

Da, Satana a venit!

A venit acum 2000 de ani, adica odata cu nasterea lui Christos, si chiar evanghelisti ca Luca confirma ca l-au vazut pe Satan coborand din ceruri sub forma unei stele care cade vezi in Luca 10. 18. fapt confirmat si de apostolul Petru in 2 Petru 1. 19!

Adica vorbim de steaua pe care au urmat-o si cei trei magi de la rasarit care s-au oprit la grajdul in care s-a nascut Isis din Nazareth! (vezi sarnbatoarea crestina 3 Craii)

Deci fiti linistiti Satana exista printre boi, si chiar este slavit in biserici ca Dumnezeu, adica exact cum scrie in Biblie 2 Tesaloniceni 2:4

Edited by soimos1
  • Upvote 1

Ma duc sa o inchid,dar dintr-o data vad pe satana(tradus:dracu)pe cer

Nu sunt sigur ca era el,dar era ceva rosu puternic luminand care avea intr-o ranga o stafie

Poate cineva sa imi zica ce s-a intamplat?

Daca era pe cer, in mod sigur nu era Satana, ca ala a cazut demult de acolo ;) L-ai vazut pe dumnezeu, ca ala cica se arata sub forma de foc :o:

Eu zic ca mai intai sa faci o vizita pe la vreun cabinet de psihologie si indiferent ce-ti spun aia, incearca-ti norocul si la biserica. Daca-i convingi ca l-ai vazut pe dumnezeu, poate te fac astia sfant ;) si ai sa ai sansa sa-ti pupe moastele cei sarmani cu duhul :o: Vezi, baga-le-o si ca stafia protapita in ranga era antichristul, ca popii cred repede balivernele astea. In plus, da bine si pentru intarirea credintei unora in aiureala aia de apocalipsa. Probabil ca Ioan, cand a scris-o, a patit la fel ca tine ;)

• Upvote 1

dar dintr-o data vad pe satana(tradus:dracu)pe cer

Si in cealalta ranga ce avea?

Daca nu dai amanunte, nu putem sa avem o idee clara :crazy:

• Upvote 1

Satana există printre boi, yep, foarte bine spus.

Nu contest că ce ai văzut tu ar fi neadevărat,