Sari la conținut
Forum Roportal
Xiaolia

Doi si un sfert

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!..Nu stiu exact daca am ales bine categoria dar totusi voi scrie.

Am tot auzit vorbiindu-se despre " doi si un sfert" si nu prea stiu exact ce inseamna ...am inteles ca ar fi o ramura din politie care se ocupa cu urmarirea persoanelor.

Va rog daca se poate...lamuriti-ma si pe mine ce inseamna mai exact si cu ce se ocupa persoanele care lucreaza acolo. Multumesc aniticipat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este o ramura a politiei, este Directia Generala de Informatii si Protectie Interna din cadrul Ministerului de Interne - D.G.I.P.I. pe scurt. Se ocupa cu strangerea de informatii si protejarea angajatilor ministerului. E un fel de garda pretoriana cu atributii securiste, ca si restul serviciilor de informatii.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai pe scurt: neo-securisti, turnatori, sifoane, delationisti, prostituati care prefera sa dea cu subsemnatul pentru siguranta proprie sau chiar contra-cost. I-am urat, ii urasc, si ii voi uri toata viata, iar daca voi avea ocazia sa le fac rau pe cale legala, nu voi ezita asa ceva. Sifoanele (mai ales cei rau-intentionati) nu merita a doua sansa.

 

Iar astia sunt abia cei de la baza piramidei delationiste din Romania.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Direcţia Generală de Informaţii şi Protecţie Internă este structura specializată a Ministerului Administraţiei şi Internelor care desfăşoară activităţi de informaţii şi protecţie internă,

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai pe scurt: neo-securisti, turnatori, sifoane, delationisti, prostituati care prefera sa dea cu subsemnatul pentru siguranta proprie sau chiar contra-cost. I-am urat, ii urasc, si ii voi uri toata viata, iar daca voi avea ocazia sa le fac rau pe cale legala, nu voi ezita asa ceva. Sifoanele (mai ales cei rau-intentionati) nu merita a doua sansa.

 

Iar astia sunt abia cei de la baza piramidei delationiste din Romania.

 

Waw! Cata inversunare. De ce esti asa de suparat pe 215? Te`a batut vreun ofiter de informatii la table? :)

 

Nu cred ca intereseaza pe nimeni cum se numesc sifoanele in mod oficial.

 

Aha. Banuiesc ca urasti tare si DNA-ul. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt, retrag tot ce-am spus. Eu sunt mic si nu stiu nimic. :pardon:

 

Aha. Banuiesc ca urasti tare si DNA-ul. :)

Nu-i urasc, dar as vrea si eu sa vad cu ce-au contribuit la combaterea coruptiei. Asta pe langa faptul ca au arestat amarati nevinovati, astfel incat sa-i scape pe mai multi burtosi cu ceafa groasa.

Oi respecta eu legea, dar asta nu-nseamna ca trebuie sa-mi si placa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i urasc, dar as vrea si eu sa vad cu ce-au contribuit la combaterea coruptiei. Asta pe langa faptul ca au arestat amarati nevinovati, astfel incat sa-i scape pe mai multi burtosi cu ceafa groasa.

Oi respecta eu legea, dar asta nu-nseamna ca trebuie sa-mi si placa.

 

Au contribuit, si contribuie, cu tot ce au putut si pot.

Pai.. e sectia a I -a, a II -a... eu zic sa le propunem sa faca si o sectie si pt nevinovati. Nu ? Pt ca toti cei anchetati, sunt neprihaniti... Ma duc sa plang putin. Vii si tu? :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×