Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

evitarea petrecerilor, o problema?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ideea de a nu sti ce sa faci acolo, precum si imposibilitatea de a te distra acolo, totul iti pare o pierdere de timp, ceva lipsit de sens, discutiile ti se par fara continut, ti-e teama sa nu fii distractiv, sa fii privit ciudat ca nu te distrezi, ca stai intr-un colt singur, dar si sa nu ai nici o dorinta sa mergi pentru ca oricum ti se pare o aiureala... Sunt toate astea o problema? Pe cand la cei din jur vezi bucuria de a fi invitati la o petrecere...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Mai sunt si cei care sunt plini de regret ca nu mergi sau nu ai mers si tu la petrecere, de parca cine stie ce contributie ai fi putut avea sau macar daca te-ai fi simtit bine... Pai daca as merge sau as fi mers, m-ar apuca sau m-ar fi apucat depresia... total nedistractiv si pentru mine si pentru altii, nu?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Petrecerile numai sunt ce au fost odata ... Acum la fiecare petrece e musai sa te imbeti , sa faci pe nebunul sau sa mai faci nustiu ce prostie. Petrecerile numai sunt ce au fost poate dasta si intrebarea ta .. Intradevar sunt si petreceri la care se merita sa te duci dar 99% din petrecerile din ziua de azi au iz de betie si nu numai.

Nici eu nu sunt adeptul petrecerilor, daca ma duc la una sau la 2 petreceri pe an ..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de a nu sti ce sa faci acolo, precum si imposibilitatea de a te distra acolo, totul iti pare o pierdere de timp, ceva lipsit de sens, discutiile ti se par fara continut, ti-e teama sa nu fii distractiv, sa fii privit ciudat ca nu te distrezi, ca stai intr-un colt singur, dar si sa nu ai nici o dorinta sa mergi pentru ca oricum ti se pare o aiureala... Sunt toate astea o problema? Pe cand la cei din jur vezi bucuria de a fi invitati la o petrecere...

 

 

Interesanta idee!!

Dar nu este o problema in a evita o petrecere. Nu vrei sa mergi , e ok, nu mergi. Fiecare isi poate folosi cei cativa neuroni ramasi in functiune acum inainte de sarbatori ca sa inventeze o scuza cat de cat pertinenta. Ideea este ca daca esti intrebat de ce nu ai mers si cat de minunat te-ai fi simtit acolo sa nu iti para apoi rau ca nu ai mers.

Daca vrei sa mergi ok, mergi! Si daca constati dupa 1 ora ca nu e prea grozav pe acolo te faci ca suna telefonul si trebuie sa pleci. Iii anunti pe ceilalti cat de rau iti pare ca pleci, eventual trantesti si un banc de final si te intorci acasa unde deschizi fericit o bere!! :o:

 

Mda, mai vine cate o persoana la tine si te intreaba:"Vaiii, dar de ce nu te distrezi?"

 

 

Astia de intreaba asa ceva vor sa se bage in seama si ei. Nu-i condamna. Probabil nici ei nu se distreaza chiar asa de bine pe cat vor sa para daca vin sa te intrebe asa ceva !! :lol:

Poti inventa ceva, sa spui de exemplu ca faceai o pauza de la dans!!

 

Petrecerile numai sunt ce au fost odata ...

 

 

Petrecerile sunt o modalitate si o ocazie de a socializa si de a fi acolo unde sunt cei din anturajul tau. Acum daca ei se imbata nu e musai sa te imbeti si tu!

Editat de Indigo 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

blink.gif

eu nu le evit numa p-alea care ma solicita financiar peste masura.

recunosc ca le prefer p-alea unde e mancare si beutura bune si moca... :sorry:

 

a. si nu-mi plac alea unde e inghesuiala.

in rest ma straduiesc sa nu scap prea multe. stars.gif

 

 

cand compania e cam diferita de gusturile mele ma concentrez pe mancare si bautura. cand si alea sunt proaste, chiar imi trece cheful si ma evapor.

 

cred ca depinde si de firea omului. eu sunt genul cheflangiu :sorry:

Editat de Rodica`
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astia de intreaba asa ceva vor sa se bage in seama si ei. Nu-i condamna. Probabil nici ei nu se distreaza chiar asa de bine pe cat vor sa para daca vin sa te intrebe asa ceva !! :lol:

Poti inventa ceva, sa spui de exemplu ca faceai o pauza de la dans!!

 

Le raspundeam in felul urmator: "Nu m-am incalzit indeajuns" sau "Stai sa intru in atmosfera". Dupa un timp ajungeam sa dansez si pe mese. :lol:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le raspundeam in felul urmator: "Nu m-am incalzit indeajuns" sau "Stai sa intru in atmosfera". Dupa un timp ajungeam sa dansez si pe mese. :lol:

 

 

Adica ii dadeai la o parte si ajungeai vedeta petrecerii !! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu simti chef de asa ceva... gandeste-te totusi de ce iti pui intrebarile astea. E posibil cumva sa fie din ratiuni sociale ? Adica integrare intr-un grup, sau apropiere si acceptare din partea uneia sau mai multor persoane ?

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×