Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Dresorii de minti umane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu toti idiotii sunt victime... a fi idiot nu inseamna numai a fi betiv, violent samd... prostia are multe fetze

dar cand numarul lor (idioti+prosti) creste te intrebi daca nu cumva fenomenul e voit

 

răspunsul tău nu face dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema e - asa cum am mai spus aia care controleaza fac tot posibilul ca turma sa fie cat mai tampita si iersponsabila ca ei sa controleze si sa fure (in toate tarile) - justificarea pierderii drepturilor si libertatilor pentru siguranta si confort

 

sistemul piramidal este ideal pentru coruptie si agende ascunse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coruptia in sistemul piramidal :

Piramida este actualul mod de organizare al oamenilor si divide et impera este modul de manipulare si control.

Sistemul de mai jos ilustreaza o organizare piramidala :

 

A1

/ \

B1 B2

/ \ / \

c1 c2 c3 c4

/\ /\ /\ /\

d e f g h i j k

 

Coruperea indivizilor si a sistemului prin divide et imepra :

 

Daca B1 devine corupt, automat si sub ramurile sale devin corupte :

 

A1

/ \

B1 B2

/ \ / \

c1 c2 c3 c4

/\ /\ /\ /\

d e f g h i j k

 

Indivizii de pe ultima ramura nu stiu unde incepe si unde se termina coruptia, nu stiu daca C1, sau B1, B2 sau A1 sunt initatorii coruptiei.

 

Acum intelegeti de ce piramida este sistemul ideal de organizare preferat de societatile oculte ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte bun raspuns... avem 2 alegeri pentru viitor, pentru viitoarea globalizare :

 

PIRAMIDA

Totalitarism economic, piramidal cu tente fasciste, populatie obedienta si ignoranta

 

SFERA

Comunicare, responsabilitate, indivizi superiori, democratie reala fara manipulare, fara elite impuse prin nepotism

 

Familia este o organizare piramidala, nu sferica. Cei "de jos" in aceasta organizare sunt dependenti economic, sunt manipulati, constransi. Nu sunt deplin responsabili. Democratie poate exista, dar nu ca regula, si in functie de decizia care trebuie luata. Ce vreau sa spun - propunerea ta de sistem sferic este o utopie. Pana si natura este organizata in sisteme trofice de tip piramidal, nu sferic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare foarte interesant faptul ca fiecare utilizator...cand citeste un mesaj al altcuiva, intelege din el ce vrea (prin prisma gandirii lui personale). E fascinant cum unii inteleg ceva si altii altceva.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cumparatorul ... caruia i s-a indus in creier prin reclama ca tigarile sunt bune :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cumparatorul ... caruia i s-a indus in creier prin reclama ca tigarile sunt bune :P

 

păi eu de ce nu-s "cumpărătorul"... pt că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti tu si altii sunt altii...A manipula pe cei mai slabi de creier/inger - eu zic ca e gresit - vezi lumea in care traim... si se intampla ca baieti destepti (ca si tine SithLord-ule) si fete destepte (ca Ella) sa fie prinse in cazanul pentru prosti, si sa ne pierdem ani buni din viata ca sa izbutim sa iesim...

 

Prostii te trag inapoi... caz concret a fi roman in europa - ce conteaza ca tu esti OK, din cauza prostimii o tragi (vize de lucru, pareri subiective, etc)...

Ce conteaza ca noi stim cum apar bani pe piata emisi de banci pe datorie... suferim consecintele ca si cei ignoranti care nu vor sa stie decat de bucile lui Andre si Lesko.

Ce daca tu stii ce-i coruptia - boii l-au votat 12 ani pe Iliescu and Company... o tragem de pe urma boilor, o tragem.

 

acum intelegi point-ul nostru cu manipularea si indobitocierea prostimii ? apar victime colaterale...

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu esti tu si altii sunt altii...A manipula pe cei mai slabi de creier/inger - eu zic ca e gresit - vezi lumea in care traim... si se intampla ca baieti destepti (ca si tine SithLord-ule) si fete destepte (ca Ella) sa fie prinse in cazanul pentru prosti, si sa ne pierdem ani buni din viata ca sa izbutim sa iesim... acum intelegi point-ul nostru ?

Pai cei care spui tu ,vor iesi fara sa vrea intotdeuna deasupra ..

Si ai sa vezi ca timpul o va dovedi ,chiar si pierderea asta a acestor ani ,vei vedea ca iti va fi benefica intr-un final.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×