Jump to content
Forum Roportal
samsara

Dulciuri pentru sarbatorile de iarna

Recommended Posts

See related image detail  Our Story – Hammond's Candies (hammondscandies.com)   

Bomboane cu aroma de menta ramas de la Craciun dar nu in alimentara obisnuita ci intr-una din cele mai scumpe magazine de haine, se debarasau azi de amintiri si l-am gasit interesant ca pretul era redus din $16.59 la numai 99 de cents, cu ribon auriu si ambalaj de Lux ca este si seria de aniversare de 100 de ani, care cred ca a costat mult mai mult ambalajul de la unu decat am platit pe 3 borcanele.   Nu mai aveau, ca as fi cumparat vreo 12 sa am pentru mirodenii ca-s tare dragalase si borcanelele ... au un pret bun si goale.  Omu' le va manca bomboanele cat se plimba pe langa canalul de apa sa-l tina in viata ca merge cam 10-12 km pe jos cel putin zilnic, dar le va primi in alt container.   

Image result for Art Fruits Candy. Size: 174 x 160. Source: hammondscandies.comArt Fruits Candy, bomboane acrisoare in borcan, contine 312grame 

Am cumparat 6 borcane sa am cat traiesc, le tin langa computer in birou, sint de mare ajutor cateodata,  In acelas magazin am fost azi si de Ziua Muncii au redus pretul borcanului la 99 centi dar si alte articole.   O sa dau si la copiii din jurul casei cand am ocazie.    Merg in fiecare zi din an ca si cele de Craciun, doar ambalajul face diferenta!!!