Sari la conținut
Forum Roportal
samsara

Dulciuri pentru sarbatorile de iarna

Postări Recomandate

Fffffff bune, un pic e migaloasa treaba, dar merita facute. Au avut cel mai mare succes anul trecut de Craciun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Biscuiti Linzer

 

Prajitura preferata in copilarie si cu Ischler ca nu erau foarte grase/unsuroase si nici crema sa-mi vina rau nu era intre cele 2 foi, nu pot suferi cremesul ca ma sufoc de la zahar pudra si de la 10-15 cm de crema intre 2 foi subtiri, imi vine greata.

Lizer faceam si cat tava de cuptor de mare si-mi placeau marginile lipite de tava ca dulceata arsa are ceva in ea ce-mi place :crazy: ... zmeura o culegeam noi pentru gem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prajitura preferata in copilarie si cu Ischler ca nu erau foarte grase/unsuroase si nici crema sa-mi vina rau nu era intre cele 2 foi, nu pot suferi cremesul ca ma sufoc de la zahar pudra si de la 10-15 cm de crema intre 2 foi subtiri, imi vine greata.

Lizer faceam si cat tava de cuptor de mare si-mi placeau marginile lipite de tava ca dulceata arsa are ceva in ea ce-mi place :crazy: ... zmeura o culegeam noi pentru gem.

 

vaaiii.... dar cat de buna e crema de vanilie bine facuta...... nimic nu se compara cu un cremes aromat. chiar nimic cray.gif

 

Foarte bune, usor de facut si ies multe la un pret bun :)

 

adevarat.

iar cu cat gemul e mai bun, cu atat mai buni sunt biscuitii aia.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place cremesul cu o budinca buna de vanilie, facuta in casa desigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×