Sari la conținut
Forum Roportal
ss_escu

Somerul !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand am fost somer ma supara cel mai tare ca altii mai prosti ca mine aveau loc de munca luat pe cunostinte :). In timpul ala liber si al naiba de mult m-am apucat sa invat ce imi place :) am incercat sa ma invart cumva, am colaborat cu cineva intr-un proiect si dupa o luna mi-am gasit de munca in domeniu care imi place si coincidenta cea mare am picat exact pe ceea ce colaborasem inainte cu o persoana respectiva care m-a invatat ce si cum sa fac.

 

Atunci cand e sa vina un loc de munca vine, dar trebuie sa il mai si cauti. Oricum nu vreau sa mai trec printr-o perioada ca aia niciodata. De ce ? Pentru ca nu e niciun plus, decat minusuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost somer ma supara cel mai tare ca altii mai prosti ca mine aveau loc de munca luat pe cunostinte :). In timpul ala liber si al naiba de mult m-am apucat sa invat ce imi place :) am incercat sa ma invart cumva, am colaborat cu cineva intr-un proiect si dupa o luna mi-am gasit de munca in domeniu care imi place si coincidenta cea mare am picat exact pe ceea ce colaborasem inainte cu o persoana respectiva care m-a invatat ce si cum sa fac.

 

Atunci cand e sa vina un loc de munca vine, dar trebuie sa il mai si cauti. Oricum nu vreau sa mai trec printr-o perioada ca aia niciodata. De ce ? Pentru ca nu e niciun plus, decat minusuri.

 

 

Exista si oameni care au relatii si care le folosesc. Asta e societatea !!

Ce ai facut tu este una din cele mai bune solutii. Si cu putin noroc ai gasit un serviciu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat sa mentionezi umilinta de care are parte un somer

 

Ca angajat nu ai parte de umilinte. Ti se deschid toate portile si toata lumea e la picioarele tale.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna ocupatie: tocmai am terminat facultatea de vagabondaj cu specializare in consumatia butelcilor de vin din crama popii camuflata in dosul cimitirului de cardurile de ciori cantatoare survolande deasupra lanului de păpuşoi. :)

 

Trebuie sa subliniez ca aceasta gluma e cu substrat dramatic. :tongue:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca trebuia sa apara si unii care sa faca caterinca.. asta e Romania..

 

are dreptate cine a zis, ce a zis aici: http://www.roportal.ro/discutii/topic/99899-despre-forumurile-generale/

 

Ma! Nu e caterinca obisnuita! Am zis: are substrat dramatic. E destul de nasol sa nu ai loc de munca, sa nu ai propria casa, si sa fii la cheremul altora...

 

Totusi asta nu e un forum exclusiv stiintific, ci unul eterogen. Sunt de acord cu impunerea de reguli acolo unde discutiile sunt serioase, insa daca ar scrie toti de pe forum pe un ton grav, da-ti seama ca forumul asta s-ar transforma intr-un forum exclusiv pentru oameni cu straight face.

 

Oricum, eu nu mi-am batut joc de nimeni in mesajul anterior. Nu am facut altceva decat sa iau in deradere situatia mea precara.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×