Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Omul sociabil in singuratate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru a ma simti eu mai bine, mi-ar placea sa aflu ca si omul sociabil sufera atunci cand e singur. De aceea sunt curios, dragi oameni normali, sociabili, sa povestiti ce faceti voi in momentele de singuratate si cand anume se ivesc aceste momente. Deci esti cu baietii la o bere, sau cu fetele la mall (sau viceversa). Doar nu oi sta la infinit cu ele. Sa zicem ca in cele din urma ajungi acasa si internetul e picat, astfel incat sa nu tot continui cu datul din gura. Deci ramai singur/a. Ce faci in acel moment ? Incepi sa te sperii ? Incepi sa te gandesti ca totusi Universul nu e ceea ce traiesti tu in viata de zi cu zi ? Incepi sa te gandesti ca totusi intr-o zi ai sa mori si tu ? Ce ganduri din acestea pacatoase te cuprind ?

 

Bun, ati prins ideea. Acum puteti povesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a ma simti eu mai bine, mi-ar placea sa aflu ca si omul sociabil sufera atunci cand e singur.

Eu sufar cand nu am parte de momente de singuratate. De solitudine de fapt. Am nevoie sa fiu doar eu cu mine uneori si se intampla rar. Ce fac in acele momente? Ma bucur de prezenta mea. Imi fac introspectii, meditez. Deci ma pun sub reflector si ma privesc. :P

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu in momentele in care sunt singur ma bucur de fiecare secunda,minut , ascult muzica,gatesc sau curatenie,dansez,privesc o floare ma bucur de ea si traiesc momentul.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adicaaaaa...noi astia introvertitii, suntem anormali ? 8)

 

Nici n-ati divortat bine, si a si inceput cu aluziile rautacioase. O fi din cauza singuratatii.....

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici n-ati divortat bine, si a si inceput cu aluziile rautacioase. O fi din cauza singuratatii.....

Asta e cea mai tare gluma pe care o citesc de la tine. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In vremurile cand eram sociabil si ajungeam acasa dupa ce petreceam timpul cu prieteni/amici, ma intrebam ce am cautat cu ei pentru ca nu ma alegeam decat cu mahmureala si cu o gaura in buget.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici n-ati divortat bine, si a si inceput cu aluziile rautacioase. O fi din cauza singuratatii.....

Lasa ca o sa ma planga el. :gum: Crezi ca gaseste asa usor nevasta care sa nu faca nimic ? :beee:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind serios, fiecare are un program, o rutina, sa zicem: in fiecare sambata in club, in fiecare luni la carciuma sau poate nu asa strict dar cu o anumita periodicitate. Atat timp cat isi satisface nevoia de a interactiona cu acel grup sau acele grupuri, nu se va simti singur/a mai ales acum, cand sunt la moda prostiile astea de retele de socializare si nici nu mai este nevoie sa se intalneasca fata in fata.

Un astfel de om se va simti singur cand ii vei taia legaturile cu aceste persoane sau grupuri, sa zicem ca-l duci intr-un loc unde nu este internet sau de unde nu poate sa vina sa se intalneasca cu anturajul lui.

Dar asta presupune ca mediul de casa sa fie unul cald. Daca acasa este inconjurat de persoane pe care nu le place, exeplul betivului care sta in carciumi sau al adolescentilor, care considera ca numai prietenii ii inteleg pentru ca le aproba comportamentul, aceste persoane se simt singure acasa pentru ca ele se afla intr-un mediu pe care il considera ostil.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×