Sari la conținut
Forum Roportal
Bicotte

Vemurafemib

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut dragi prieteni de pe acest forum care nu ar trebui sa existe! In august 2010 mi s-a rupt o alunita si la operatie a aparut cu probleme melanom malign ulcerat Breslow Clarc 4 tumora de 0,4mm.Am fost in Romania la o gramada de oncologi renumiti care nu miau dat nici un tratament spunandu-mi ca e putin probabil sa recidiveze.Dupa un an ganglionul santinela axilar dreapta s-a inflamat.L-am scos la fundeni si a aparut cu metastaze de melanom malign.Am inceput interferonul pe care l-am facut aproape un an.In 25 09 2012 am facut un pet- ct unde mi s-au vazut 3 metastaze craniene.Am uitat sa va spun ca intre timp am facut controalele la clinica Anadolu din Turcia. Si iarasi am uitat cum e in Ro si am inceput sa umblu pe la renumiitii oncologi romani.Ma gandeam sa renunt la Anadolo din cauza costurilor mari desigur.in Romania medicii miau spus sa fac radioterapie si sa incep tratamentul cu vemurafemib ca este cel mai bun medicament si cel mai nou.Am si cumparat o cuti pe care am dat 1060 ron.I-trun final tot la Anadolu am ajuns la insistentele familiei si multumesc lui dumnezeu ca am venit aici.Am inceput radioterapia IMRT 12 sedinte iar oncologul care ma urmareste aici Prof Dr Nekdet Uskent mia dat tratament citostatic cu Temodal.Vemurafemibul face intradevar minuni dar la metastazele de la gat in jos.La metastazele craniene nu a demonstrat nimic pana acum.Apropo temodalul este la jumatate de pret aici fata de Romania.In romania nu mil da pt ca la noi zic ca nu se foloseste la determinari secundare(metastaze de melanom malign). Vreau sa va anunt ca daca cineva dintre voi aveti nevoie de vemurafemib am o cutie sigilat cu prospect si tot de vanzare.Am nevoie de bani si il vand cu reducere. Poate cineva are nevoie de el si mai recuperez si eu din bani.Banutii se termina si dupa aceea nu stiu ce o sa fac.Va pup si va doresc sanatate multa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Bicotte,

Fac si eu parte din ""clubul"" celor afectati de melanom malign cu metastaze;initial-in dec 2008 diagnosticul anatomo-patologic a fost pus gresit a fost interpretat ca hidradenom nodulat-inofensiv; in 2011 a aparut prima adenopatie palpabila, au urmat multiple investigatii; au urmat inca 2 operatii,ultima la Anadolu, radioterapie si in prezent Temodal . Medicul oncolog (Necdet Uskent) este cel care ma monitorizeaza si pe mine; doresc sa luam legatura(daca este posibil) si sa discutam problemele mai in detaliu.

Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×