Sari la conținut
Forum Roportal
joannahart

Asigurare privata de sanatate. Ce ati ales?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut :iconitazambitoare:

Ma intereseaza o asigurare de sanatate - privata in Romania. Daca unii dintre voi aveti deja si ati beneficiat de servicii medicale as vrea sa-mi spuneti daca sunteti multumiti, la cine v-ati asigurat si cat platiti (pe luna sau pe an)

Iar daca nu sunteti chiar voi asigurati dar stiti detalii de la prieteni sau rude, impartasiti-le cu mine

Merci

 

- daca exista deja un subiect se poate alipi, desi as prefera sa nu .....

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am la Regina Maria. Beneficiez de orice fel de consultatie gratuita, ori de cate ori e nevoie. Analizele le fac gratuit, majoritatea si cel putin stiu ca sunt tratata cum se cuvine. Oamenii aia chiar se implica. Costul e undeva la 100 ron pe luna.Am abonamentul atasat unei asigurari de viata, cu tot cu asigurare costa 100 de ron, dar asigurarea e tip casco, nu se capitalizeaza nimic. Pentru cei care vor sa economiseasca, ii costa cam 170-200 ron pe luna. Abonamentele la Ragina Maria, de tipul celui pe care il am eu costa 55 euro, pentru cei care il vor fara a fi atasat unei asigurari de viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am la Regina Maria. Beneficiez de orice fel de consultatie gratuita, ori de cate ori e nevoie. Analizele le fac gratuit, majoritatea si cel putin stiu ca sunt tratata cum se cuvine. Oamenii aia chiar se implica. Costul e undeva la 100 ron pe luna.Am abonamentul atasat unei asigurari de viata, cu tot cu asigurare costa 100 de ron, dar asigurarea e tip casco, nu se capitalizeaza nimic. Pentru cei care vor sa economiseasca, ii costa cam 170-200 ron pe luna. Abonamentele la Ragina Maria, de tipul celui pe care il am eu costa 55 euro, pentru cei care il vor fara a fi atasat unei asigurari de viata.

 

Multumesc Emme. Ce e Regina Maria?

Nu mi-as dori o asigurare care sa ma ingradeasca spre o singura unitate sanitara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Emme. Ce e Regina Maria?

Nu mi-as dori o asigurare care sa ma ingradeasca spre o singura unitate sanitara

 

 

Din cate stiu eu Regina Maria este o clinica privata care are si sistem de asigurari.

Regina Maria - retea privata de sanatate

 

Si alte clinici practica sisteme de abonamente si ai asigurate anumite consultatii si analize gratuite. Este mai bine in sistemul privat decat sa stai prin spitalele de stat.

Faceam un calcul si cu spaga pe care o dai la doctori in spitalele si policlinicile de stat, ajungi cu cheltuielile ca la clinicile particulare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu Regina Maria este o clinica privata care are si sistem de asigurari.

Regina Maria - retea privata de sanatate

 

Si alte clinici practica sisteme de abonamente si ai asigurate anumite consultatii si analize gratuite. Este mai bine in sistemul privat decat sa stai prin spitalele de stat.

Faceam un calcul si cu spaga pe care o dai la doctori in spitalele si policlinicile de stat, ajungi cu cheltuielile ca la clinicile particulare.

Si eu cred ca este mai bine

Totusi, nu as vrea sa fiu "legata" de o singura clinica, la asta ma refeream. Am pe cineva care mi-a spus ca l-au sunat de la o anumita banca , s-a asigurat (asigurare pt sanatate, fara acumulare) , suma pe luna nu e mare, in jur de 50 ron sau mai putin. A avut o interventie exploratorie la un spital de stat iar asigurarea a platit. Adica - au un anumit plafon pe care il aloca in cazul in care apar interventii dar nu te conditioneaza sa mergi la X sau Y clinica

Tu ai asigurarea sa zicem la Bucuresti si te duci la Iasi, stai acolo o perioada. Ar trebui sa existe si acolo spitale la care te poti adresa daca ai nevoie

 

LE: acum am vazut ca au mai multe locatii, da, mi se pare o idee buna

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca este o idee buna. Personal, nu ti-as recomanda altceva.

Sunt Lideri, ca sa zic asa, au fel de fel de clinici, spitale... Si, da, sunt foarte buni, profesionisti.

 

O sa ma duc la ei sa vad ce oferta au

 

Catalina- celor de la Eureko le-am cerut o oferta personalizata pe mail si mi-a scris una ca discutam cand vin acasa, adica in Romania.

Puteau sa de deranjeze sa-mi trimita o schema ca sa am idee de servicii, dar n-au facut-o. Asa ca ii sar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Catalina- celor de la Eureko le-am cerut o oferta personalizata pe mail si mi-a scris una ca discutam cand vin acasa, adica in Romania.

Puteau sa de deranjeze sa-mi trimita o schema ca sa am idee de servicii, dar n-au facut-o. Asa ca ii sar.

 

Ai mai cerut prin mail oferte si de la altii si ti-au trimis?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai cerut prin mail oferte si de la altii si ti-au trimis?

Da.

Sunt societati care iti fac oferte personalizate si le trimit pe mail. Eu nu locuiesc in Romania , asa ca nu pot astepta cateva luni si poate ca nici nu am timp sa ma intalnesc cu un consultant.

http://www.asigura.ro/asigurari-sanatate/

 

Intre timp am decis sa accesez ce sugereaza si Bydy

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce talent de negociat doamna ? Eu de cand am asigurari, de ani de zile, de fiecare data cand am sunat la vreo companie, indiferent ca era vorba de asigurare de masina, pentru casa, de viata, mi s-au prezentat rate exacte non-negociabile. Unele companii aveau mai multe optiuni si pachete, dar absolut nici una nu statea la targuiala cu clientii. Vrei sa cumperi bine, nu vrei...ura si la gara. Cam asa sta treaba cu asigurarile. Nu stiu cum o fi la tine in US ov A, poate acolo te targuiesti ca la piata cu ei.

Editat de bydy
Scos citat offtopic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×