Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inca esti in rolul amicului in sinea ta. Trebuie sa treci de la asta, la starea BARBATULUI indragostit. Si sa actionezi ca atare.

 

Nu i-ai spus ca o iubesti. De ce?

Ai 26 de ani, nu 16. Nu mai fi un baietel timid. Nu ai plecat cu 'gand masculin', ok, dar acum ai si asemenea ganduri si e firesc sa fie asa. Trebuie sa stie si ea asta, sa stie ca o doresti ca femeie, si ca iubita si ca amica... ce draku, nici ea nu e o copila.

Fi barbat... nu stiu! Fa ceva barbateste! Asuma`ti chiar si un refuz, dar fa ceva... ceva sa-i arati ca poti fi si barbat, nu doar amic.

 

Creaza ocazia sa`i spui ce simti, ce vrei de la ea.. Invit`o undeva la munte.... nu stiu, dar fa`o sa vada si barbatul din tine.

 

 

 

Paraschivo, rea esti! :D Eu nu cred ca ea nu`l vrea deloc. Dar... ce sa vrea daca ea nu stie nimic concret, si mai are si gandul [ inca] la celalalt?

Lasa omul sa isi joace toate sansele. Numai asa se poate lamuri.

 

Bun, deci să citez din minte :))

 

Luni sau marţi seara, am vorbit p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea m-a rugat să nu mă schimb faţă de ea, că a zis nu ştiu, iar eu am zis că nu o să fac asta, dar se pare că a făcut-o ea.

 

;) Dupa tramvai si dupa femei sa nu fugi niciodata, stai in statie ca trec ele mai multe si sa nu te mire nici atunci cand ai sa vezi ca iau si mai multi calatori :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las`o draku de virtute ca ramai cu ea. :)

Sa aiba rabdare, da.

Pai de rabdare ziceam si io sa aibe. Ca-i o virtute. :)

 

Dar sa se agite, sa ii arate ca o iubeste , cat o iubeste si ce e dispus sa faca pt iubirea lui.

Eu ma refeream la alta agitatie, cand i-am spus sa nu se agite. :lol:

La asta:

Deja nu mai eram

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las`o draku de virtute ca ramai cu ea. :) Si baiatul vrea fata, nu virtutea.

Sa aiba rabdare, da. Dar sa se agite, sa ii arate ca o iubeste , cat o iubeste si ce e dispus sa faca pt iubirea lui.

De ce sa doarma ca ursul in barlog? Vine Iepurasul smecher, ii spune fetei ce vrea sa auda, pune pansamentul unde trebuie si... ursul nostru ramane cu virtutea.

Este contraproductiv sa te tii dupa o tipa, cu atat mai mult cu cat ea plange dupa altul. E suficient sa iti semnalizezi existenta si disponibilitatea distanta. Iepurasul smecher este ceea ce vrea tipa. Ursul are o singura cale - ce am spus eu mai sus.

 

Am vazut ca multe femei se vaita ca barbatii sunt reci si distanti. Adica niste nenorociti indiferenti. Dar asta este singura cale ca o tipa sa intre intr-o relatie, altfel, daca este inconjurata de vorbe calde, imbratisari etc, va cauta ce nu poate avea mai departe.

 

Virtutea este irelevanta, traim de multisor intr-o lume in care facem ce vrem sa facem, nu ce e vituos, bine, moral, milos etc. Asa ca orice aparent rau este o arma foarte cinstita, pentru un bine pe termen lung.

 

In rest, Ionele, fii antena: ia tipa si fa sex cu ea, daca vrei sa fii barbat. Daca nu, nu-i mai pierde timpul fetei si pe al tau. Nicio femeie nu-si pierde timpul cu un romantic care nu vrea sa i-o traga, nu o atinge cand si cum trebuie, sau la modul general, nu e barbat. Ai timp sa fii romantic dup-aia, cand oi fi in vreo eventuala relatie cu ea. Relatie pe care ea trebuie sa o vrea, nu tu. Iar daca se va intampla asa ceva si vrei sa si tina relatia aia, ai grija cu "te iubesc" ala, ca pana-n 3-4 luni de stat impreuna n-are ce cauta sa iasa din gura ta.

 

Da, in primele 5 secunde isi dau seama daca tu esti bun de calarit, nu in 5 minute, mai ramane sa le si faci sa vrea asta. Tu o sa ai mai mult de munca, pentru ca esti bun de pierdut timpul ca sa nu stea in casa, dar deocamdata nu te vrea.

 

Ca idee... nici tu nu esti indragostit de ea, sau whatever, e doar o tipa la indemana ca e vulnerabila acum, ca plange dupa ala, deci e prada usoara. Asa ca fa ce trebuie sa faci, sau lasa pe urmatorul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cu tine e pudica si are tabu-uri, corect.

Esti disperat, ai vrea sa pui totul pe tava, dar stii ca ce vine usor, fara efosrt nu se apreciaza.

Asta e, e un joc de rahat pe care femeile ne obliga sa il jucam, iar daca ne place o tipa il jucam, daca nu, nu.

Pe tine ce exact te costa sa o iei pe dupa umeri, pe dupa mijloc, sa iti apropii obrazul de al ei, sa o mangai si sa o saruti ? Asta in decursul unei intalniri la cafenea care s adureze cam 2 ore ? Dup-aia mergeti la o plimbare prin oras tinandu-va de mana, si poate un film bun(de preferinta comedie).

Eu nu-ti garantez nimic, imi spun parerile, dar poti si sa fii refuzat. Daca se intampla asta, e simplu - dispari. Cel putin pana-ti trece de ea. Depinde cat de tare plange dupa ala si cat de papagal te vede pe tine. Papagal e ala care vorbeste mult si nu face nimic.

 

Nu, ţi-am zis, de fapt am zis mai sus,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×