Sari la conținut
Forum Roportal
Lugigann

Ce spun Scripturile despre spiritism

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dumnezeul acestei lumi este nevăzut

 

Scripturile arată că există un Diavol personal, deşi nici un ochi uman nu l-a văzut.

 

Diavolul este deci stăp

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spirituismul , ca si celelalte practici pagane de acest tip , este foarte rau , fiind nu mult prea departe de treapta vrajitoriei .

Editat de Neverknow1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spirituismul , ca si celelalte practici pagane de acest tip , este foarte rau , fiind nu mult prea departe de treapta vrajitoriei .

La fel sunt si religiile ... ele nu sunt decat superstitii sustinute prin fanatism.

Trebuie sa fitare naiv si mai ales superstitios ...dar rau de tot, incat sa crezi ca exista spirite, spiritism si vrajitorii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe satan la invins John Constantine cand a eliberat-o pe Isabel Dodson din iad aratandu-i diavolului la final degetul mijlociu in timp ce Dumnezeu l-a ridicat in picioare cu lumina lui atotputernica. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeul acestei lumi este nevăzut

 

Probabil, vroiai sa spui inexistent.

 

Scripturile arată că există un Diavol personal

 

Cu alte cuvinte, daca sunt 7.000.000.000 de oameni si fiecare are un Diavol personal, inseamna ca sunt 7.000.000.000 de diavoli :rot: Totu-i sa crezi, ce mai conteaza absurditatea a ceea ce ti se ofera pe tava drept

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, daca pe Satan l-a invins arhanghelul Mihail, apoi alti arhangheli si diversi popi de cartier, atunci cum se face ca a mai avut pe cine invinge si acest John si mai important, cum de lumea noastra mai e condusa de catre el?

 

Mai, eu am glumit... :lol: ca doar n-o fi acuma filmul realitate, nu?! :) Totusi mi-as fi dorit sa se intample pe bune - adica sa dispara din lume raul odata pentru totdeauna... ;)

Editat de Me and the Grave

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scripturile arată că există un Diavol personal, deşi nici un ochi uman nu l-a văzut.

Vezi ca era fata-verso. Pe cealalta parte vorbea si de Mos Craciun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exod 22:18 "Pe vrajitoare sa n-o lasi sa traiasca"

Este una dintre cele mai actuale porunci, valabile 100% astazi; daca ai trai in RO, ai intelege mai usor. ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este una dintre cele mai actuale porunci, valabile 100% astazi; daca ai trai in RO, ai intelege mai usor. ;)

Si eu cred ca a fost dintotdeauna, azi e mai vizibil pentru ca functioneaza legea sfarsitului care zice : pace, pace calcand in picioare legea dreptatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×