Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Efectele mutatului impreuna

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De am omite mereu astfel de gesturi (a fi nitel vulgar si direct)

A fi direct e OK, a fi vulgar e lipsă de educaţie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca i-ar fi fost rau si s-ar fi urcat in autobuz neinteresat sa se duca la un medic atunci da, l-as fi injurat si trimis la un dispensar.

 

Inseamna ca de-aia s-a uitat cu greata unul la mine, cand eram gravida si imi era rau si-am indraznit sa iau autobuzul. :soc: Bine c-am aflat, in final... Deci daca da dracu si ti se face rau pe drum si vrei s-ajungi acasa, nu la spital, nu cumva sa te impinga pacatul sa te urci in autobuz, ca risti sa fii injurat de un trist care sta pe scaun ca nesimtitul, constient ca ti-e rau?

 

Ok.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-ai înteles exemplul, cred.

nu e treaba ta sa-i contabilizezi starea si sa arunci cu invective. asta era ...morala.

Editat de aramis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca de-aia s-a uitat cu greata unul la mine, cand eram gravida si imi era rau si-am indraznit sa iau autobuzul. :soc: Bine c-am aflat, in final... Deci daca da dracu si ti se face rau pe drum si vrei s-ajungi acasa, nu la spital, nu cumva sa te impinga pacatul sa te urci in autobuz, ca risti sa fii injurat de un trist care sta pe scaun ca nesimtitul, constient ca ti-e rau?

 

Ok.

 

Si tu ai gresit exemplu! :P Te-as fi coborat din autobuz si-as fi sunat la 112 pasandu-mi de cel mic din pantecele tau, chiar de nu era al meu.

 

nu e treaba ta sa-i contabilizezi starea si sa arunci cu invective. asta era ...morala.

 

Asa e: nu e treaba mea sa-i contabilizez starea si sa arunc cu invective atata timp cat starea lui nu are efecte negative asupra mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si tu ai gresit exemplu! :P Te-as fi coborat din autobuz si-as fi sunat la 112 pasandu-mi de cel mic din pantecele tau, chiar de nu era al meu.

 

Si ce sa-mi faca aia de la 112, din moment ce starile erau date de sarcina? Sa-mi dea un metoclopramid? Poate te-ai fi trezit si injurat ca i-ai deranjat pt atata lucru, cand tot ce aveai de facut era sa ma lasi sa stau jos.. De acolo ma descurcam eu si singura.

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce sa-mi faca aia de la 112, din moment ce starile erau date de sarcina? Sa-mi dea un metoclopramid? Poate te-ai fi trezit si injurat ca i-ai deranjat pt atata lucru, cand tot ce aveai de facut era sa ma lasi sa stau jos.. De acolo ma descurcam eu si singura.

:doh:

 

Mi se falfaia de injuraturile acelor medici atata timp cat constientizam ca intentia pe care am avut-o a fost una cu bun simt si totodata crestina. Cel mult m-as fi intors spre ei si le-as fi spus "hal de medici: din atata nepasare/romanul si-n spital moare/ voi in loc sa vindecati/va-ncruntati si injurati"

Editat de Xiorel123

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Asa e: nu e treaba mea sa-i contabilizez starea si sa arunc cu invective atata timp cat starea lui nu are efecte negative asupra mea.

 

ce efecte negative ar fi fost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×