Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

De ce-si mint barbatii partenerele?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Explicatie:

 

 

 

De ce mintim femeile

 

O prejudecata comun intalnita in randul femeilor este aceea ca barbatii mint pentru ca sunt porci.

 

Nimic mai neadevarat.

In primul rand, porcul nu minte, este un animal cat se poate de sincer si de corect. Iar in al doilea rand, barbatii mint nu pentru ca sunt nesimtiti, ci, dimpotriva, pentru ca le pasa de femeia de langa ei.

O mint pentru ca o iubesc.

 

Se stie ca omul este o fiinta care suporta greu adevarul. Sa spunem, de pilda, ca ai iesit de la serviciu si te-ai dus cu baietii sa bei o berica. Vrei sa bei o singura bere: pe a cincea. Deci, se face 10 fara un sfert. Incepe Milan - Real. Desi ti-ai dori foarte mult sa fii acasa cu nevasta-ta/amica-ta si sa va uitati impreuna la o comedie romantica cu Ben Stiller sau Adam Sandler, nu poti sa-i lasi pe oamenii aia singuri la meci - doar sunt colegii tai.

Se face 12, mai beti o berica si-ati plecat. Se sparge gasca si tu pleci decis acasa, cu un coleg care

are acelasi drum. La crasma din colt, mai beti o bere, sa va puneti pe picioare. In fine, ajungi acasa. E unu' jumate.

 

Spuneti si voi: ai tu, ca barbat, inima sa-i spui nevesti-tii/amica-tii:"Bai, stiu ca m-astepti de la 7, ca ai fost la piata si ca ai gatit, da' io am fost la bere cu baietii, m-am uitat la meci si m-am simtit excelent si fara tine"?

 

Ce suflet de caine trebuie sa ai ca sa-i spui asta? Cat de mizerabil sa fii?

 

Si-atunci vii acasa cu niste ochi lacrimosi, o iei in brate, o pupi, iti smulgi parul din cap de ciuda ca n-ai putut fi cu ea in seara asta si-i spui ca, exact cand te pregateai sa vii acasa, a venit patronul si-a dat

de baut, era ziua lui sau i-a nascut nevasta, gasesti tu ceva, n-ai mai sunat pentru ca mereu te gandeai ca mai stai cinci minute si pleci, da' ala nu mai pleca si tu crapai de nervi.

 

Si-atunci, vin eu si va-ntreb: asta inseamna sa fii porc? Sa te gandesti la femeia de langa tine? Sa n-o faci sa sufere? Nu cred... :spiteful: :stars:

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e bine!!asta e minciuna!!mai bine adevarul,decat sa minti,oricum,pana la urma sotia,va afla adevarul si atunci... :eat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii mint femeile pentru ca sunt niste lasi!!

Exemplul pe care l-ai dat mai sus arata exact lucrul asta! Dak barbatul ar fi venit acasa si i-ar fi zis la tipa ca a mers la bere cu baietzii si nici macar nu a dat un telefon, fata clar ca l-ar fi dat afara sau cel putin l-ar fi pus sa doarma pe canapea.

In concluzie barbatii sunt niste lasi care nu au curajul sa ne spuna adevarul. Oricat de dureros ar fi mai bine adevarul decat o minciuna care poate complica lucrurile nu credetzi? Si in plus, femeile care chiar isi iubesc barbatul de langa ele o sa il lase sa mearga si la o bere cu baietzii si la un meci de fotbal, ca doar nu e catzel sa stea tot timpul dupa ea. Dar sa zica unde este... Mi se pare cel mai corect! :eat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andrada si Xandra: nu suntem doua tabere: barbatii si femeile.

Decat ca nu ne intelegem unii pe altii. Dar e chiar revoltator sa acuzi pe cineva pe care nu-l intelegi. Faza cu "barbatii sunt niste porci" poate fi privita si din prisma laturilor... Adica porcii mananca laturile si barbatii iubesc femeile. Pe de alta parte nu cunosc vreo femeie cuminte care sa fie de parerea "barbatii sunt niste porci". :eat: :party:

Petru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe de alta parte nu cunosc vreo femeie cuminte care sa fie de parerea "barbatii sunt niste porci". :eat: :party:

Petru

 

Explica sensul expresiei "femeie cuminte". Ca sa inteleg si eu ce inseamna si daca chiar exista asa ceva. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe de alta parte nu cunosc vreo femeie cuminte care sa fie de parerea "barbatii sunt niste porci". :eat: :party:

Petru

:yahoo: Mie porcii mi se par simpatici. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:eat: Mie porcii mi se par simpatici. :party:

 

Si mie la fel. Daca spun ca toti barbatii sunt niste porci, inseamna ca ii complimentez. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×