Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Intratul in viata altora

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi se par ciudate inceputurile de relatii. Nu pot sa imi dau seama cum eu Costel pot sa ii dau add lui Ileana pe facebook si in scurt timp ea sa devina iubita mea. Ea totusi are lumea ei in care traieste, nu ? Are prietenii ei, are un anumit stil de viata, totul in viata ei urmeaza anumite rutine bine stabilite. Practic are tot timpul ocupat cu traitul propriei vieti. Cine sunt eu sa ma bag asa aiurea in viata ei ? Evident, nu ma refer doar la inceputurile pe facebook, pot sa fie si inceputuri in viata reala, cum ar fi la o slujba de slavire a lui Unicorn. Ea stie ca dupa slujba trebuie sa mearga acasa, sa manance, sa se gateasca, sa iasa cu fetele in oras, sa se intoarca sa se uite la "Nora pentru mama", sa se culce, sa mearga la serviciu, etc. Unde e locul meu in toata treaba asta ?

Editat de Souls Destroyer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea creeaza o noua dimensiune. In acea dimensiune ai loc si tu. Sentimentele pot dilata sau contracta timpul si spatiul. Bine, de fapt se spune ca se schimba doar perceptia asupra lor.

De exemplu: pot sta 5 persoane intr-o garsoniera, dar acei oameni sa se inteleaga atat de bine incat sa nici nu observe lipsa spatiului. Sau pot sta 2 persoane intr-o vila cu 10 camere si sa se urasca atat de tare incat sa simta ca nu au spatiu si se sufoca.

 

Alt exemplu: cand astepti fiinta iubita, ai senzatia ca timpul se scurge prea greu, cand e langa tine, la despartire, ai senzatia ca timpul a trecut prea repede.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se par ciudate inceputurile de relatii....

 

 

De undeva trebuie sa inceapa si relatiile. Intai o perioada de tatonare in care vedeti amandoi ce va place unul altuia, care va este programul si cum il puteti face incat sa ajungeti sa gasiti acea "dimensiune" de care vorbea Aseneth in care sa fiti impreuna.

Daca tu ai dubii ca ai avea loc in viata unei femei cu atat mai putin te va vedea ea in viata ei! :-

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea totusi are lumea ei in care traieste, nu ?

 

Esti sigur ca te vrea in viata ei??? S-ar putea ca tu ai impresia asta, dar care-i realitatea ... unde te vede in univers fatza de ea? la ce distanta???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine... daca oi fi eu super-duper, evident ca o fac sa uite de toata viata ei, si sa si-o dedice toata mie. Dar problema e ca eu sunt un om normal, ca orice alt om. Iar ea are deja grupuri de prieteni/colegi prin care se invarte. Are deja la dispozitie zeci de alti oameni normali din care poate alege. De ce m-ar alege pe mine care apar din neant in viata ei in loc sa aleaga ceva ce cunoaste mai bine ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine... daca oi fi eu super-duper, evident ca o fac sa uite de toata viata ei, si sa si-o dedice toata mie. Dar problema e ca eu sunt un om normal, ca orice alt om. Iar ea are deja grupuri de prieteni/colegi prin care se invarte. Are deja la dispozitie zeci de alti oameni normali din care poate alege. De ce m-ar alege pe mine care apar din neant in viata ei in loc sa aleaga ceva ce cunoaste mai bine ?

 

Nu inteleg ceva: tu vrei sa te aleaga sau cauti motive pentru care nu te-ar alege?

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Bine... daca oi fi eu super-duper, evident ca o fac sa uite de toata viata ei, si sa si-o dedice toata mie. Dar problema e ca eu sunt un om normal, ca orice alt om. Iar ea are deja grupuri de prieteni/colegi prin care se invarte.2. Are deja la dispozitie zeci de alti oameni normali din care poate alege. 3.De ce m-ar alege pe mine care apar din neant in viata ei in loc sa aleaga ceva ce cunoaste mai bine ?

1. Nu trebuie sa fii super-duper ca sa te iubeasca o femeie.

2.Are, dar poate aia i se par neinteresanti, plictisitori.

3.Pentru ca tu esti ce cauta ea. Simplu,nu?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt un om normal ... De ce m-ar alege pe mine???

 

Vezi, am simtit eu ca visezi!!! Daca ai educatie si bani, aceste "bunuri" acopera alte lipsuri, dar daca esti doar un simplu muritor cumsecade ... vise placute si in continuare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar daca esti doar un simplu muritor cumsecade ... vise placute si in continuare!!!

 

De ce, toate fustele de pe planeta sunt zeite si nemuritoare? Topicul se numeste intratul in viata altora, nu pe poarta raiului sau in Olimp. Nu mai speria baiatul, lasa-l sa intrebe, ca asa invata.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×