Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Lidl a inaugurat cel de-al treilea centru regional de distributie din Romania, la Iernut, in judetul Mures

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lidl Romania a inaugurat oficial, la Iernut, noul centru regional de distributie, obiectiv ce faciliteaza distributia produselor alimentare si nealimentare catre magazinele din centrul si vestul tarii. Centrul a creat peste 150 de locuri de munca, o...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lagarul de munca numit Lidl. Mare reclama, mare.

Pacat ca lumea e nevoita sa intretina sclavagismul Lidl, ca au produse ieftine. In restul lumii, nu stiu in Romania cum e.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lagarul de munca numit Lidl.

 

Desi am fost de multe ori in Germania, nu tin minte sa fi vazut acest magazin, eu totusi cred ca e bine sa fie un loc unde mai gasesti de toate ca pana nu demult de aici trimiteam bunatatile la sora mea ca nu-si permitea sa plateasca preturile etalate pe multe articole.

Si in State sint magazine discount, si coada la intrare ocoleste de cateva ori magazinul, care nu-i cladire mica!!! Zici ca esti in Europa de est, auzi numai romana, rusa, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi cu multa suspiciune in ce priveste produselele lor am constat ca unele sunt chiar acceptabile cel putin in Romania.

Eh si mai e ceva - au lucruri pe care la alte magazine nu le gasesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se gaseste aceas marfa ca si in Elvetia in Lidl, sau in Germania??? ca nu se gasesc anumite marfuri, asta este frecvent si aici. Dar daca are marfuri ce n-au alte magazine, e deja un plus pentru populatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se gaseste aceas marfa ca si in Elvetia in Lidl, sau in Germania??? ca nu se gasesc anumite marfuri, asta este frecvent si aici. Dar daca are marfuri ce n-au alte magazine, e deja un plus pentru populatie.

 

 

Eh, nu stiu ce produse se gasesc in Lidl din Germania de exemplu . Ma refeream la alte magazine ( alte firme ) din Romania!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In UK am fost in Tesco, un magazin asemanator si era aproape gol, era acolo o scumpete ca ma miram si eu, in Germania Kauff... ceva a fost unde am facut cumparaturi si era foarte ieftin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si la Tesco este marfa ieftina. Si la Lidl. Lidl este mgazinul preferat al imigrantilor din Italia. Italienii sunt mai pretentiosi, sunt inca invatati ca pe vremea cand aveau bani si cumparau numai de la lanturile de magazine cu marfa scumpa. Dar usor-usor se dau pe brazda.

Noi asta vedem, marfa ieftina si atat. Dar eu ma refeream la felul in care muncesc angajatii. Sunt exploatati. As fi curioasa cum se munceste in Lidl Romania. Si mai ales, ce salariu se ia.

 

in Germania Kauff... ceva a fost unde am facut cumparaturi si era foarte ieftin.

 

kauffland, care este si in Romania. Problema e ca in Romania discounturile nu prea-s discounturi, preturile sunt cam la fel peste tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Romania salariile variaza intre 600 -1000 lei , in functie de programul de lucru ( 8-12 h). La toate supermarketurile, nu numai la Lidl. Ce este inedit la Lidl, cel putin in Bucuresti, in toate cele 3 centre pe care le frecventez, este o noua varianta de furt. Se scaneaza produsele de doua ori. Daca nu esti atent si nu citesti bonul dupa, nu iti dai seama. Daca te vede ca te uiti atent la casa si la mana lui/ei, isi cere scuze ca a luat produsul de doua ori si cheama responsabilul sa storneze, fenomen care dureaza si el vreo 20 de minute. Eu incepusem sa o dau in paranormal, cum dracu numa mie mi se intampla sa trebuiasca sa astept la casa sa-mi storneze. Nu, se intampla la majoritatea cleintilor, doar ca multi nu sunt atenti la marfa scanata si nici nu citesc bonurile dupa. Am inteles ca se practica asta si la alte supermarketuri, mai mari si mai vechi decat Lidl, dar nu la scara atat de larga ca la ei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum sint curioasa, cum se numesc magazinele cu alimente scumpe??? inafara de Harrods din London ... la noi in oras sint cateva magazine mai selecte, diferenta este ca in unele se vinde mai mult mancare gatita, o sarma costa peste 6 dolari, 1 felie de tort o avere, dar lumea se inghesuie macar odata sa guste ceva facut de casa (din conserve)!!! Detine mare selectie de vinuri plus sommeliers, branzeturi, ciocolati si carne organica!!! pizza facut pe loc, fructe din toate colturile lumii, acum de criza au si ei zile cu reduceri de preturi la "AJ's Fine Foods"

 

este o noua varianta de furt. Se scaneaza produsele de doua ori.

 

Asta e sport practicat si aici desi n-ar avea voie, dar oamenii se grabesc si e uman sa greseasca si casiera experimentata!!! dar nu cu mine ca eu am deja Marele Total pe hartie pana sa ajung la casa!!! si de acolo numai reconciliam :yahoo: preturile. Ba ca se fura mult si vor sa recupereze si cand lumea se distreaza la cell phone, platesc gros!!!

Nu ma las distrata!!! noroc ca se ramburseaza si carnea stricata daca din gresala nu ne convine ce am dus acasa, are miros urit sau altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×