Sari la conținut
Forum Roportal
Lukyeyo

Parapareza spastica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am nevoie de sfaturi,sunt bolnav de parapareza spastica de la vre-o... 4 ani,acum am 22 de ani ( pe 29 implinesc 23)

am fost operat la vastra de 18 pentru aluingire de tendoane dar nu am facut recuperare ca... n`am avut bani,am fost la cateva cabinete private si pareriile sunt impartite,unii ma sfatuiesc sa ma operez din nou,unii imi spun ca se poate recupera prin kineto terapie doar ca o sa dureze,am uitat sa precizez ca piciorul drept e mai afectat de cat piciorul stang. eu pot merge pe picioarele mele fara sprijin.asept pareri si sfaturi

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca kineto terapia presupune bani si din cate inteleg nu e tocmai la indemana pentru tine. Daca te descurci cu bani eu zic ca e mai bine sa faci terapie decat inca o operatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e greu sa gasesc pe cineva sa ma ajute lunar pe o perioada asa lunga....

am facut kineto vara asta,la inceput am primit o gramada de promisiuni dupa 3 luni nu am mai putut continua ca "s-au tras pe fund" toti

si daca ma operez oricum va trebuii sa fac recuperare dupa aceea. am incercat si la o fundatie,au zis ca ma ajuta dar sa le spun o suma,nu pot sa le dau o suma fixa pentru ca toti kineto-terapeutii la care am fost mi-au zis ca nu pot estima de cat timp am nevoie pentru a ma recupera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×