Sari la conținut
Forum Roportal
kokos rum

Unicornului iubit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

E sfintita la muntele Portos sau eventual Aramis ?

Daca nu n-are nicio valoare, pe d'Artagnanul meu :pope:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca nici lui Pharrell, initiatorul curentului unicorn (...) ca nu prea-l vaz sa se bage pe-aici.

Eu cred ca nu se baga pe aici in semn de protest pentru ca initiativa lui nu a fost lasata pe aria de religie, nu pentru ca n-ar avea umorul necesar sa guste aceste pamflete.

 

Eu sunt crestin ortodoxa, multi de aici stiu asta, dar postez pe acest topic tot in semn de protest. Protestez mai ales fata de cei care au aceeasi credinta ca mine si sunt descrisi foarte bine de Ramsay in mesajul lui : "atata timp cat aia se improasca unul pe altul permanent cu dejectii si propovaduiesc in mod curent violenta la adresa celorlalte grupuri etnice si sociale. Religii ale pacii, nu? ".

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu se baga pe aici in semn de protest pentru ca initiativa lui nu a fost lasata pe aria de religie, nu pentru ca n-ar avea umorul necesar sa guste aceste pamflete.

 

Eu sunt crestin ortodoxa, multi de aici stiu asta, dar postez pe acest topic tot in semn de protest. Protestez mai ales fata de cei care au aceeasi credinta ca mine si sunt descrisi foarte bine de Ramsay in mesajul lui : "atata timp cat aia se improasca unul pe altul permanent cu dejectii si propovaduiesc in mod curent violenta la adresa celorlalte grupuri etnice si sociale. Religii ale pacii, nu? ".

Am inteles.

Eu venisem aici doar sa vad comicarii si nu am gasit nimic amuzant, asta-i tot.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ne intelegem de la inceput: daca topicul asta se va transforma intr-unul de proteste religioase, se va inchide.

 

Vreti amuzament, mergeti la circ sau cititi topicele alora care dau din coada si au nevoie de stroke-urile voastre.

 

Eu credeam ca la Coltul vesel se rade, dar se pare ca m-am inselat. In acest sens, propun sa transformam forumul intr-un mare topic, ca vad ca oricum nu mai are sens tematica fiecarei arii.

NU NOI AM MUTAT TOPICUL ASTA AICI, inititatorul l-a deschis aici.

Bine, oricum il mutam aici, daca il deschidea la religie. Ca daca voi considerati ca subiectul asta e de religie, aveti o logica tare sucita.

 

Si, ca sa citez un mare om intelept, pot spune ca avem dreptul si noi la delir mistic.

 

Logic, drepturi avem cu totii, responsabilitati insa, se pare ca numai moderatorii.

Daca nu aveati dreptul la delir, se inchidea topicul si vi se interzicea orice referire la unicorn, ca m-ati tampit naibii. Dar s-a lasat topicul asta ca sa nu mai aberati si prin alte parti. Se pare ca nu am cu cine sa discut. Si atunci, ce pot face eu cand vad ca luati topicele la rand cu aceleasi tampenii, ca va puneti semnaturi care ironizeaza alte semnaturi?!

 

Eu cred ca nu se baga pe aici in semn de protest pentru ca initiativa lui nu a fost lasata pe aria de religie, nu pentru ca n-ar avea umorul necesar sa guste aceste pamflete.

 

Eu cred ca ar trebui sa il lasam pe el sa ne zica de ce nu se mai baga in discutiile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar trebui sa il lasam pe el sa ne zica de ce nu se mai baga in discutiile astea.

Am bolduit " eu cred" ca sa evidentiez faptul ca e doar parerea mea. Ceea ce LOGIC, nu inseamna ca este si adevarul. Dar e ok, o sa te scutesc de parerile mele pe forum. Vorba lui Farelu, ca doar nu mi-a luat mama forum.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca unora ne place acest gen de "prosteala" care nu are nimic benin in el si care, mai ales, nu incalca regulamentu forumului care ar fi problema ridicata de posturile noastre?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frati Unicornieni, pacea fie cu voi, calea noastra este una pasnica, plina de dragoste si curcubeu.

Well, eu cand am deschis topicul la religie/secte/culte, vroiam sa ramana acolo pen' ca atat timp cat eu ca ateu(ca fost ateu, Unicorn fereste ca vorbeste gura fara mine) nu protestez cand cineva crede in potop+arca+tip razbunator in ceruri sau 72 de virgine in rai, ma gandeam ca am voie sa cred intr-un Unicorn(care e adevarat by the way) si sa declar ca asta este secta din care fac eu parte, ca doar nu s-o face gaura in cer!

 

P.S. A se citi ascultand muzica din videoclipul urmator:

http://www.youtube.com/watch?v=7g_X1aJJr9U

Editat de Pharrell24
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am bolduit " eu cred" ca sa evidentiez faptul ca e doar parerea mea. Ceea ce LOGIC, nu inseamna ca este si adevarul. Dar e ok, o sa te scutesc de parerile mele pe forum. Vorba lui Farelu, ca doar nu mi-a luat mama forum.

 

Tocmai de aceea am bolduit si eu, ca sa se inteleaga ca aia e parerea mea. Nu e nevoie nici de explicatii, nici de rautati, nici de suparari, nici de ironii.

 

Daca unora ne place acest gen de "prosteala" care nu are nimic benin in el si care, mai ales, nu incalca regulamentu forumului care ar fi problema ridicata de posturile noastre?

 

Credeam ca m-am facut inteleasa: acest gen de "prosteala" sa se posteze aici, pe topicul asta, ca m-am saturat sa deschid topice sau profice si sa imi sara in ochi unicornu'. O sa repet un cliseu, o expresie mega uzitata de moderatorii de aici, insa nu am ce face: nu e nimeni obligat sa citeasca despre acest sfant unicorn pe toate topicele. De aceea are fiecare cate un titlu relevant, sa stim unde vrem sa intram, ce vrem sa citim, ce vrem sa dezbatem etc.

Stiu ca par ţapănă, de neclintit, nesuferita etc., dar alt administrator, responsabil de ce se intampla pe forumul roportal, mama nu mai face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

: nu e nimeni obligat sa citeasca despre acest sfant unicorn pe toate topicele.

 

Cu asta in prrincipiu sunt de acord , dar sunt de acord si cu ce spunea Pharell24 mai sus

Intortocheate sunt caile Domnului mintii omenesti....

Editat de VEMANS
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ne intelegem de la inceput: daca topicul asta se va transforma intr-unul de proteste religioase, se va inchide.

 

Protestele religioase de la coltul vesel se iau in serios ???

 

Of, dar Unicoarne, "secolul acesta ia in serios tot ceea ce exista, inclusiv pe sine insuşi. Simptom batator la ochi al sacrificarii ludicului." !!!

 

 

 

Si intrucat "Mintea omenească nu se poate desprinde din cercul magic al jocului dec

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×