Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei Stinga

Liber 777 si inversiunile Tzaddi/Heh, Teth/Lamed

Postări Recomandate

Bună ziua,

 

Rog pe cei care se află în cunoștință de cauză să mă lămurească cu privire la atribuțiile care se regăsesc în Liber 777 și completările din Cartea lui Thoth și Cartea Legii ale lui Aleister Crowley: 28 Tzaddi/15 Heh (Împăratul/Steaua), 19 Teth / 22 Lamed (Justiția/Puterea).

 

Încerc să transpun toate tabelele în excel ca să pot lucra pe ele și să pot aduce completări și note personale, iar acele inversiuni mă țin în loc. Nu îmi dau seama dacă trebuie să schimb și toate celelalte atribuții aferente fiecărei litere, sau doar cărțile respective. E întrutotul posibil să fie vorba despre ceva foarte simplu, dar nu reușesc să îmi dau seama...

 

Orice ajutor este binevenit.

 

Mulțumesc anticipat!

 

Edit: Rog moderatorul să mute acest topic în Sub-forumul: Pseudoștiințe. Mulțumesc.

Editat de Andrei Stinga
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Ai sanse mai mari sa afli pe cineva care se pricepe daca vei cauta pe forumurile straine, in engleza. Acolo se aduna pasionati din toata lumea, care schimba cu placere cunostinte.

Aici cred ca greu vei gasi cunoscatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai sanse mai mari sa afli pe cineva care se pricepe daca vei cauta pe forumurile straine, in engleza. Acolo se aduna pasionati din toata lumea, care schimba cu placere cunostinte.

Aici cred ca greu vei gasi cunoscatori.

 

Mulțumesc pentru sfat, voi ține cont de el - am găsit deja c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×