Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Cand aveti de gand sa va casatoriti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand (sau la ce varsta) aveti de gand sa faceti un astfel de pas in viata? V-ati planificat din timp asa ceva, sau va veti decide doar dupa ce veti considera ca ati ales partenerul potrivit?

Doi la mana: Cei care vor sa se casatoreasca pana in 23 de ani, de ce asa devreme? Iar cei care prefera dupa 30 de ani, de ce atat de tarziu?

Si nu in cele din urma, ce anume v-ar impiedica sa va casatoriti, desi v-ati dori asa ceva, si ce anume va determina sa considerati casatoria ca fiind o garantie pentru un viitor mai linistit?

 

Cat despre mine, eu inca mai astept, pana voi avea o situatie financiara si profesionala sigura.

Editat de Dzidzean
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai raspunde tu de ce te-ai casatori ?

 

Eu nu as face asta ca nu vad utilitatea. Casatoria face o despartire mai complicata si cam atat, pragmatic vorbind. In rest poti sa traiesti foarte linistit in concubinaj.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In rest poti sa traiesti foarte linistit in concubinaj.

 

Cunosc oameni care au trait asa ani de zile si dupa ce s-au hotarat si ei sa faca acte, nu s-au mai inteles si au divortat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-as casatori daca as sti ca n-am siguranta financiara, profesionala si poate afectiva.

De ce te-ai casatori intreb eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc oameni care au trait asa ani de zile si dupa ce s-au hotarat si ei sa faca acte, nu s-au mai inteles si au divortat.

Ghici ce, "datorita" unei interventii hotarate a Bisericii (si nu orice biserica, ci mereu-luminata si deschisa biserica ortodoxa :x ), concubinajul pe termen lung e cam... ilegal la noi in tara.

Editat de Dzidzean

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ghici ce, "datorita" unei interventii hotarate a Bisericii (si nu orice biserica, ci cea ortodoxa :x), concubinajul pe termen lung e cam... ilegal la noi in tara.

Unde scrie asta ? :huh:

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar cei care prefera dupa 30 de ani, de ce atat de tarziu?

 

 

Psihologii recomanda varsta de 30 pentru casatorie, cica atunci esti copt la minte si trecut prin viata.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×