Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Verificari la locuintele sociale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Maximilian GanjuAutoritatile locale din Petrosani fac o inventariere a locuintelor sociale atribuite nevoiasilor, dupa ce au descoperit ca unele apartamente au fost practic vandalizate, iar in altele, nu sta nimeni.Blocul de locuinte sociale dat in...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Articolul asta mi-a adus aminte de copilaria mea cand mama a primit de la munca un apartament central la bloc, insa n-a fost anuntata ca a trebuit la un membru de PCR care avea probleme cu masina sa faca naveta de la tara iarna. Aia nu avea drept la locuinta ca deja avea destule apartamente date cu chiria, insa-i mai trebuia o butelie ca veneau sarbatorile si nu se decurca cu 3-4 numai. Primaria a dat ei cheia si butelia, dar a ramas pe numele mamei de plata toata alea, n-am aflat decat odata cand deja au umplut buteliile doar cu buletinul si cine era responsabil, striga pe nume locatarii de pe lista de la primarie sa nu vina cei de la tara in rand ca nu aveau drept. Mama n-a crezut ca mereu i s-a spus ca mai sint multi inaintea ei pe lista, numai odata cand a cerut un credit din banca si au cerut adeverinta de la primarie a aparut ca avem datorii cu blocul, dar nu nu stateam in bloc ci in casa. Aproape ca in acea noapte furtunoasa :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×