Sari la conținut
Forum Roportal
Mr.Pervy McPervert

Martorii lui Unicorn

Postări Recomandate

M-am nascut crestin ortodox, nu a fost optional, pe parcurs mi-am pierdut increderea in religie. Am devenit ateu mai tarziu, cautam adevarul, simteam ca ceva lipseste totusi in viata mea, imi lipsea spiritualitatea, eram un om ratacit, nu descoperisem nici adevarul si eram lipsit si de indrumarea celui de sus. Toate astea au luat sfarsit azi, am avut o epifanie mi-e greu sa descriu sentimentul in cuvinte, dar am simtit ca mi se ridica ceata de pe ochi si toate golurile pe care le simteam fiind ateu, disparusera...intalnisem adevarata credinta, mi s-a aratat adevarul absolut si va rog sa ma credeti prieteni, va doresc acelasi sentiment de implinire.

 

 

 

Biserica ce-l slujejte pe Tatal Unicorn accepta donatii, dar in schimb veti primi lacrimi de Unicorn, despre care se stie in mod stiintific ca vindeca boli grave precum HIV si cancerul de prostata.

 

P.S. Va rog sa-mi respectati religia, la fel si credintele si sper sa va aduc pe toti pe drumul cel bun, pentru ca toti sunteti copiii rataciti ai lu' Unicorn, slavit sa-i fie numele!

Pacea fie cu voi frati intru unu' Unicorn.

post-283843-0-30282500-1350331014_thumb.jpg

Editat de Pharrell24
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nicio noutate, nu exista unicorni este vorba doar de diavol. Deci aceeasi marie doar ca are palarie cu corn.

Sunteti in grava eroare domnule, sunteti ratacit cum si eu am fost, Domnul nostru Unicorn a fost vazut in mai multe ocazii.

Asa pot spune eu ca Dumnezeu nu exista si as avea dreptate, pentru ca doar un Unicorn exista si acela este cel despre care vorbesc eu.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate astea au luat sfarsit azi, am avut o epifanie mi-e greu sa descriu sentimentul in cuvinte, dar am simtit ca mi se ridica ceata de pe ochi si toate golurile pe care le simteam fiind ateu, disparusera...intalnisem adevarata credinta, mi s-a aratat adevarul absolut si va rog sa ma credeti prieteni, va doresc acelasi sentiment de implinire.

Nu este nicio noutate, nu exista unicorni este vorba doar de diavol. Deci aceeasi marie doar ca are palarie cu corn.

Editat de _altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla daca nu respect religia dumitale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Biserica ce-l slujejte pe Tatal Unicorn accepta donatii

 

Asta da fapta buna, banii nu sunt pentru orice necredincios, biserica ar trebui sa-i stranga pe toti si sa-i gestioneze intru slavirea si maretia lui Unicorn, Tatal nostru, al tuturor! Slavit fie numele sau!

 

dar in schimb veti primi lacrimi de Unicorn

 

Vindeca si de pacatul stramosesc, acela de a exista si gandi rational? Ne mantuieste de el? Daca da, inseamna ca el e mantuitorul nostru si adevarul sta numai in el.

 

despre care se stie in mod stiintific ca vindeca boli grave precum HIV si cancerul de prostata.

 

Aleluia, adica ale Unicornului.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×