Sari la conținut
Forum Roportal
Nepturion

Probleme cu BsPlayer

Postări Recomandate

Ma gandeam ca cine mai are probleme cu compu si doreste sa afle cum sa-si rezolve problemele sa vina si sa le scrie aici.

 

Incep eu pentru ca si eu am o problema:mi-am luat de pe net cea mai noua versiune de bsplayer (versiunea 1.0 cred!!!)si codecul nimo build 9 beta 1,dar am avut probleme cand am vrut sa vad niste filme.n-aveam sonor si cateodata imaginile se blocau.acum nu mai pot sa vaz nici macar un videoclip.voi ce versiuni de bsplayer folositi?si ce codecuri?[/b]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana acum nu am folosit BSPlayer. Acuma descarc versiunea 1.02 sa vad ce stie.

De obicei folosesc Media Player sau Radlight.

 

In priviinta codec-urilor am instalat: Codec Full v5.0 (are in jur de 50Mb si iti poti instala foarte multe codecuri; la instalare am ales minimal) si pana acum nu am avut probleme cu nici un film.

Solutia asta este cea mai comoda.

 

Daca la unele filme nu aveai sonor inseamna ca nu avea codecul pentru sunet. Iti recomand un mic programel numit GSpot cu care poti vedea exact ce codec-uri sunt necesare fiecarui film.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi roportal,o sa incerc cu codecul de care mi-ai spus tu...totusi sa-mi spui daca ai probleme cu noul bsplayer. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun ce codecuri am eu si cu care nu am NICI o problema :

 

-DivX Pro 5.2

- XVid

-Din NIMO Codecs pacca doar codecurile audio

 

Iti vor merge toate filmele. In plus, cu DivX Pro poti face si captura, daca ai o placa video ce permite asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm am patit si eu sa nu am sunet la unele filme si am rezolvat cu caystal divx

 

btw marfa ideea, pentru ca nu mai apare cate un topic nou de fiecare data cand cineva are vreo problema, desi cred ar fi fost mai bun un titlu de genul "pentru probleme cu compul dati un mesaj aici"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE!NU luati versiunea 2 a BSPlayer!Aia free are spyware-ul SaveU si daca stergi SaveU nu iti mai mere BSPlayer.Ce nesimtiti sunt astia...fac ceva bun si se **** pe ei...srry for that last phrase :flowers:

 

 

EDIT:

Atentie la limbaj!

EmmaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ATENTIE!NU luati versiunea 2 a BSPlayer!Aia free are spyware-ul SaveU si daca stergi SaveU nu iti mai mere BSPlayer.

 

Curiozitate:

De unde descarci tu programele??? ;)

 

Sfat:

Securizeaza-ti mai bine sistemul! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam vechi Nimo Codec Pack-ul.

Eu folosesc Ace Mega Codec Pack 6.03 Pro tot asa instalat pe "minimal"...si n-am avut probleme nici in privinta sunetului nici in privinta imaginii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal, am si eu o problema similara: nu am sunet la un film pe care vreau sa l vad cu BS player (la alte filme a mers fara probleme) am citit ce s a scris aici pana acum, apoi am dldat si instalat pe calc DivX Pro 5.2.1 for Windows 2K/XP... dar fara nici un rezultat. Mai trebuie sa fac ceva setari, stie cineva?

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×