Sari la conținut
Forum Roportal
Redondo

Este existenta femeii definita de frumusetea ei ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De fapt femeile au fost caracterizate cumva la "gramada" ca fiind sexul frumos si asta din start da femeilor un avantaj in ceea ce priveste frumusetea ( asta, binenteles, daca sunt cat de cat prezentabile) si atunci normal ca toate femeile vor sa fie frumoase si binenteles ca mass media marjeaza pe acest aspect. Si asa se invarte existenta unei femei pe frumusete!

 

O schimbare, ca sa nu spun cataclism :lol2: a fost atunci cand femeile au inceput sa intampine greutati in a gasi liber la cosmeticiana, manichiurista, stilist etc !! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord. am vazut multe tipe urate cu baieti chiar atragatori. De multe ori vin tipi la mine si ma intreaba de prietenele mele. E o senzatie de rahat. Io ca om arat normal. Nici bine nici rau, dar am amice extrem de hade si tembele care au parteneri de-ti pica fata. Si nu pricep de ce.

Nu ca as duce lipsa sau gen, e doar o curiozitate.

 

Langa una mai urata te simti mult mai in siguranta decat langa una frumoasa, plus ca au mai putine pretentii, ca de........... asta-i viata si nimeni nu-i perfect..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Langa una mai urata te simti mult mai in siguranta decat langa una frumoasa, plus ca au mai putine pretentii, ca de........... asta-i viata si nimeni nu-i perfect..

Ignoranta si prostia sunt cele mai frumoase femei din lume. Ele au nenumarati fani si fane, pe care

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai de bărbatul care are o soţie cu o frumuseţe fără cusur, şi care e conştientă de frumuseţea ei, pentru că, de această frumuseţe nu se va bucura numai soţul ! :)

 

Aplicand principiul asta ar trebui sa-ti cumperi o barca sparta (sau putin gaurita), ca pe-aia nu ti-o fura nimeni :crazy:

Editat de lynxul_negru
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un contraargument , dupa mine. Barbra Streisand la 18 ani:

Vrei sa zici ca era urata ? Mie imi place. Seamana cu o colega de liceu de care m-am indragostit doar pentru felul in care arata.

 

Pentru ca oamenii frumosi obtin mai usor ceea ce isi doresc.

Frumusetea este un avantaj. Abia apoi este caracterul. Este pe dos decat ar trebui sa fie. Atunci cand vezi pe cineva nou nu o sa remarci caracterul lui decat dupa o perioada, prima impresie iti va fi data de felul in care arata, cat este de frumos, de aranjat, de bine imbracat, de ingrijit, de natural in gesturi. Si femeile stiu din plin sa foloseasaca acest avantaj cand vor sa obtina ceva !! :spiteful:

Mai, asa credeam si eu cand eram mai mic, dar intre timp mai m-am maturizat si nu mai ma impresioneaza deloc faza cu "frumusetea". Tu chiar asa faci ? Cand vezi pe cineva nou te lasi pacalita de aspect ? Si la varsta asta ? :mellow:

 

Langa una mai urata te simti mult mai in siguranta decat langa una frumoasa.

Una frumoasa daca sta cu tine, inseamna ca asa a ales ea. Una urata sta ca are mai putine optiuni. Deci ai putea sa te simti in siguranta mai degraba cu una frumoasa.

Editat de Souls Destroyer
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aplicand principiul asta ar trebui sa-ti cumperi o barca sparta (sau putin gaurita), ca pe-aia nu ti-o fura nimeni

Din contră, cea mai bună barcă e cea ...negăurită. Întreabă-i pe userii foarte vechi ai acestui forum, la ce mă refer. Ei îţi vor spune ! :fingers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×