Sari la conținut
Forum Roportal
Ecaterina

Patchwork

Postări Recomandate

Mai nou mi-am decoperit pasiunea pentru patchwork. Am inceput chiar o cuvertura. Dar am ajuns la faza de matlasare, adica trebuie sa ma apuc s-o matlasez. Aceasta nu este o faza prea placuta desi necesara :spiteful: Chiar si "veteranele" o detesta.

Alte pasiuni: net, jocuri, goblenuri, fotografiatul nu neaparat in aceasta ordine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intai te intreb, pentru ca nu am auzit despre asa ceva vreodata : Ce este PATCHWORK? Din traducere, ar insemna lucrul cu plasturele... Ce sa inteleg? :think:

 

Esti pe aproape :P dar este vorba de petice. Sunt bucati mici de pinza, in general din bumbac care se taie in forma diferite, dupa care se asambleaza. Ceea ce apare in poza este "cuvertura mea" neterminata.

post-26136-1144043699_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

arata super bine dar cred ca nu ai sa gasesti multi oameni care practica asa ceva..

 

spor la treaba si inspiratie multa :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru explicatie, Ecaterina! :spiteful:

 

In orice caz, mi se pare o munca demna de admiratie, mai ales ca trebuie sa fii foarte migalos cu asemenea lucruri. Iti doresc spor la treaba!

Editat de cutie_witch

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca foarte important pentru ceea ce faci este cu ce lucrezi, adica cu ce unelte

ptr. masina de cusut (ca banui ca nu le faci de mana) iti recomand:

www.masinicasnice.ro

au acolo niste masini computerizate accesibile ca pret cu care cred ca poti face o multime de minunatii

 

 

Mai nou mi-am decoperit pasiunea pentru patchwork. Am inceput chiar o cuvertura. Dar am ajuns la faza de matlasare, adica trebuie sa ma apuc s-o matlasez. Aceasta nu este o faza prea placuta desi necesara :offtopic: Chiar si "veteranele" o detesta.

Alte pasiuni: net, jocuri, goblenuri, fotografiatul nu neaparat in aceasta ordine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×