Sari la conținut
Forum Roportal
0sh0

De ce este sexul un subiect tabu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Eu vreau sa ajut dorinta pentru explorare in subconstientul vizitatorilor acestui topic.

Cei care nu se abtin sa scrie, isi recunosc deja deficitul si interesul in ochii mei. :)

 

Am citit cu totul si cu totul altfel dorinta de explorare... :crazy:

Deci acest topic ii deschis ca sa nu raspunzi in el ca daca raspunzi you`re it.

 

Eu nu cred ca sexul ii subiect tabu.

 

Ce se face in scolile din Romania (majoritatea lor) e o gluma trista.

 

Se face educatie sexuala in scolile din Romania?????? :blink:

Ma rog exista educatia pt sanatate ca materie optionala, dar se is tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca. Da io nu dau un rahat levitant pe viata ta personala sau a oricui altcuiva. Zici ca nu ma cunosti da o dai asa subtil ca-s frustrata si needucata fiindca vorbesc mai colorat. Nu m-as intalni cu tine nici daca ai fi ultimu barbat din lume si io as avea mainile prea scurte sa ma masturbez. Nu m-as intalni cu tine nici daca m-ar plati cineva. Nu m-as intalni cu tine nici daca viata mea ar depinde de asta. As putea scrie o intrega epopee despre motivele din care nu m-as intalni cu tine. Dar nu fiindca esti obsedat de propriile idei si le expui ca si cum ar fi adevaruri. Nici pentru faptul ca zici multe si prost. Ci fiindca tot ce zici tu au mai zis si altii si n-am destule degete sa numar cati oameni ca tine am intalnit la viata mea. Oameni care au impresia ca ideile lor stau bine in capu meu. Care cred ca filozofeala lor e mai adanca decat orice piscina desi in esenta spun acelasi kkt. Oamenii ca tine sunt teribili de plictisitori si foarte rar n-am fantezii cu mine cum le devorez sufletu si ii sugrum cu propriile intestine. Uneori mi se scula cand vedeam imaginea asta da deja m-am plictisit. De aia cand am vazut ce topice ai deschis m-am mahnit in pantaloni.

Si toata lumea stie ca sexl cu prezervativ e mai placut ca mancatul cu o soseta pe limba. Ca daca nu te gandesti la bunica termini prea repede si daca femeia sta deasupra nu ramane insarcinata datorita gravitatiei. Normal. Acu lumineaza-ma cu niste chestii pe care nici cu gandu nu le-as fi gandit.

Editat de NarcoGen'
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu totul si cu totul altfel dorinta de explorare... :crazy:

Deci acest topic ii deschis ca sa nu raspunzi in el ca daca raspunzi you`re it.

 

Eu nu cred ca sexul ii subiect tabu.

 

 

Ai dreptate ca nu trebuia sa spun asta. Nu inteleg totusi unde traiesti in cercurile tale cum de nu este tabu, cand peste tot in lumea mea, oamenii sunt cam praf. Nu cred ca doar prin atentia mea la detalii care este voita si directionata spre analiza vad eu ce vreau sa vad. Cred ca traiesti doar cum ai invatat sa traiesti si nu stiu daca asta este un subiect de discutat. Iti multumesc pentru parere.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca. Da io nu dau un rahat levitant pe viata ta personala sau a oricui altcuiva. Zici ca nu ma cunosti da o dai asa subtil ca-s frustrata si needucata fiindca vorbesc mai colorat. Nu m-as intalni cu tine nici daca ai fi ultimu barbat din lume si io as avea mainile prea scurte sa ma masturbez. Nu m-as intalni cu tine nici daca m-ar plati cineva. Nu m-as intalni cu tine nici daca viata mea ar depinde de asta. As putea scrie o intrega epopee despre motivele din care nu m-as intalni cu tine. Dar nu fiindca esti obsedat de propriile idei si le expui ca si cum ar fi adevaruri. Nici pentru faptul ca zici multe si prost. Ci fiindca tot ce zici tu au mai zis si altii si n-am destule degete sa numar cati oameni ca tine am intalnit la viata mea. Oameni care au impresia ca ideile lor stau bine in capu meu. Care cred ca filozofeala lor e mai adanca decat orice piscina desi in esenta spun acelasi kkt. Oamenii ca tine sunt teribili de plictisitori si foarte rar n-am fantezii cu mine cum le devorez sufletu si ii sugrum cu propriile intestine. Uneori mi se scula cand vedeam imaginea asta da deja m-am plictisit. De aia cand am vazut ce topice ai deschis m-am mahnit in pantaloni.

Si toata lumea stie ca sexl cu prezervativ e mai placut ca mancatul cu o soseta pe limba. Ca daca nu te gandesti la bunica termini prea repede si daca femeia sta deasupra nu ramane insarcinata datorita gravitatiei. Normal. Acu lumineaza-ma cu niste chestii pe care nici cu gandu nu le-as fi gandit.

 

Nu te luminez eu te luminezi singura. Daca reusesti sa citesti asta e posibil sa mai ai si alte intrebari.

http://www.scribd.com/doc/69051165/Mantak-Chia-Secretele-Taoiste-Ale-Iubirii-UC

 

Enjoy ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Osho, tu esti curios daca vorbim despre sex in general sau daca vorbim cu ceilalti oameni liber si deschis si descriptiv despre cum facem fiecare personal sex ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aceasta cenzura civica, a ajuns sa nasca monstri sociopati si violatori, pentru ca este ceva rusinos.

 

Nu este o cenzura civica. Sexul a ajuns sa fie considerat tabu din cauza religiei care l-a considerat pacat primar si a impus restrictii de toate felurile in privinta sa.

 

Cum poate fi rusinos felul in care eu am ajuns sa exist. In ce lume traim.

 

Intr-o lume dominata, in marea ei majoritate, de credinta, astfel in loc ca oamenii sa priveasca sexul ca fiind un lucru normal si natural, il privesc ca pe un pacat.

 

Mi se pare cea mai crunta prostie de pe Pamant sa cenzurezi modalitatea prin care am reusit sa ajungem cu totii sa respiram si sa deschidem ochii pe lumea asta. PUNCT

 

Da, asa este, dar nu te astepta sa fii aprobat de religiosi!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Osho, tu esti curios daca vorbim despre sex in general sau daca vorbim cu ceilalti oameni liber si deschis si descriptiv despre cum facem fiecare personal sex ? :think:

 

Descriptiv si deschis, e clar ca nu ma exprim corect. Recunosc mainile merg mai incet decat toate informatiile care mi se perinda prin cap, e limpede din intrebarea ta ca nu ma exprim clar. O sa incerc sa fiu mai concis. Scuze! :oh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte limpede ca nu te exprimi clar. Deci esti curios de ce nu povestim pe forum cum facem sex ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×