Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

De ce-s mult mai multi barbati singuri decat femei singure ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu tot nu pricep pe unde a umblat sr si cati barbati singuri a vazut el, deoarece mie nu mi-a trecut prin scafarlie, cand merg intr-un bar/restaurant, sa fac asemenea statistici.

In caz ca sunt mai multi barbati singuri decat femei, nu-i in mod necesar un fapt rau sau gresit. Poate sunt doar liberi, nu singuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu m-ai inteles. Daca femeile-s mai multe ca barbatii, cum de numarul barbatilor singuri e mult mai mare ?

 

Ca sa poti afirma asta, e nevoie de un studiu. Ma indoiesc ca l-ai facut.

 

Nici eu nu cred ca e adevarat. Eu personal cunosc mai multe femei singure decat barbati. Precum si barbati cu mai multe femei cunosc,. Da. :)

 

Da, si eu.

 

Din cate vad eu, femeile de pe acest topic sunt oarecum deranjate pentru ca barbatii se victimizeaza, cand doar ele ar avea acest drept. Cumva se insinueaza ca de fapt femeile sunt singure pentru ca vezi doamne, barbatii ie curvari si sar din floare in floare.

 

Femeile de pe acest topic sunt, mai degraba, revoltate de faptul ca SR are tendinta de a da informatii de genul asta, ca fiind sigure, cand, de fapt, sunt doar niste simţăminte ale lui.

 

Absolut de acord. Dar sa nu le mai auzim cum se plang ca barbatii ie porci si ca au fost parasite, gravide fiind.

 

Asta e din alt film.

 

Acu' nu ma apuc de dat lectii de biologie,dar stii si tu ca femeile nu raman gravide singure.

 

Nu, le ajuta nenea doctoru'. :lol:

 

 

Da' stati asa! SR, te refereai la singuratatea baietilor care ies in gasca la o bere, lasandu-si partenerele acasa sau la singuratatea baietilor fara partenere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Da' stati asa! SR, te refereai la singuratatea baietilor care ies in gasca la o bere, lasandu-si partenerele acasa sau la singuratatea baietilor fara partenere?

Cred ca se referea la baietii care reusesc cu greu sa-si faca o relatie sau nu reusesc deloc.

Paradoxal, pe baietii care si asa reusesc cu greu sa intre in gratiile domnisoarelor, inteligenta mai rau ii incurca decat sa-i ajute. Altfel, s-ar duce la Cuca Macaii si ar lua de acolo pe ultima gheboasa si cu asta basta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti pe site-urile de dating, paritatea femei/barbati este 1/10 in cele mai fericie cazuri insa nimeni nu a verificat care este singur si care nu si, ma rog, nimeni nu va face asta vreodata.

Daca te uiti la cei din grupul tau, conform proverbului "cine se aseamana, se aduna", cei cu succes la dame au cercurile lor, cei fara succes la dame sunt in alt cerc si de aici imaginea poate fi usor deformata, in special pentru ca astfel de grupuri sunt omogene, adica numai baieti/barbati, femeile nefiind ceva obisnuit in ele, ca sa avem si parerile lor sau macar ceva statistic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti pe site-urile de dating, paritatea femei/barbati este 1/10 in cele mai fericie cazuri insa nimeni nu a verificat care este singur si care nu si, ma rog, nimeni nu va face asta vreodata.

Hai sa zicem ca 70% dn ei cauta aventuri, desi, un barbat cu trecere la femei nu cred ca s-ar complica sa agate femei pe net. Ne mai raman 30% barbati care sunt singuri pe bune, si chiar si atat, tot inseamna foarte mult 30%.

 

Sunt destule femei care au reusit pe plan profesional si material, insa au esuat pe plan sentimental pentru ca nu si-au gasit echivalentul masculin. Acestea prefera sa ramana singure si pana la 40 de ani, decat sa se cupleze cu cineva sub nivelul lor. Pe de alta parte, multi barbati realizati pe plan material si profesional, prefera sa se cupleze sau sa aiba ca amante, daca sunt casatoriti, fete tinere si fara prea mari fiţe si pretentii. Din acest cerc vicios ies in pierdere in special baietii retrasi, cumintei, saraci, neatragatori sau cu personalitate foarte deosebita.

Editat de Chistornete
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

70% dn ei cauta aventuri, ... multi barbati ... prefera amante ... fete tinere si fara prea mari fiţe si pretentii.

 

Si asta este un fel de a pune problema, insa in viata reala se intimpla altceva!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×