Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

De ce-s mult mai multi barbati singuri decat femei singure ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa ca si cele mai modeste dintre femei prefera sa alerge dupa barbati de calitate, cuplati sau casatoriti, decat sa se cupleze cu barbati modesti.

Oare de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca cel mai important lucru este compania umana si dorinta de a ne transmite genele (ca nu stam unul cu celalalt asa numai de kiki), o cauza importanta este chiar biologia sau cum sa o numim:

- o femeie nu are un numar nelimitat de timp in care sa se reproduca, sa isi faca o familie si tate alea-alea. Si prefera sa aiba sarcina daca poate inainte de 35 de ani, pe cand un barbat chiar si la 50 de ani daca is mentine o erectie sunt sanse sa faca sex si sa te lase gravida, adica sa isi transmita genele. Sa isi faca cuib si toate astea.

- societatea ne-a invatat, ca nu femeile au supt asta din degetul mic, ca ele trebuie sa fie feminine, atractive . Asta crescand sansele ca imaginea de protectoare si intemeietoare a caminului sa fie transmisa.Bun, cele tinere sunt tot timpul o amenintare. :spiteful: Un tip la 50 gaseste o partenera mai usor decat una la 50. Deci concurenta urgenteaza ca noi tre sa vindem looks sau macar ideea de looks.

Eu cred ca din aceasta graba biologica oarecum, femeile, cele care vor sa se cupleze, renunta mai repede sa o faca pe miezul din dodoasca :crazy: si sa isi gaseasca un partener.

Barbatii, astia care nu reusesc deloc cuplatul la modul serios:

- mai gasesc desigur sex ocazional, dar niciuna nu ramane pana sa se asterne ceva praf. Eu tot aud ca ei sunt perfecti si foarte sexy si ca de ce sa cumpere vaca daca pot lua carne la kil. Dupa o vreme transmit oarecum o aura de disperare care vb reclamei Sprite..... Dar nu ii vad foarte deranjati de asa zisa lor sexosenie decat dupa ce ajung la un 40 si o dau in jenibil la agatzat.

La femei astea intra la care categorie.....nu spun numele

- sunt perfectii perfectilor , au totul la linie, au fixisme. Astia sunt prea bunii, prea perfectii, prea "eu am intotdeauna dreptate- ii", prea ce mega afacere is io, ar trebui sa imi pupe talpile, asa numitii "sfinti si modele de moralitate"...acuma si la femei bolnavele de fixisme raman singure.

 

Altfel, imposibil sa nu te cuplezi ca nu ii mare stiinta. Vreau sa imi transmsit genele is dispus/a sa dau asta, asta,asta si vreau asta/asta/asta - si nu vorbesc strict de bani.

 

Da fiecare cautam ceva si dureaza pana stim cum sa ne marketam.

Editat de Kilkoana
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da fiecare cautam ceva si dureaza pana stim cum sa ne marketam.

 

De multe ori se intimpla ca locuiesc impreuna din interes, pana ea termina facultatea si ideea de familie este mereu impinsa la margine sa castige ea timp sa se puna pe picioare.

Pe urma pleaca fara sa zica un cuvant. Un barbat dupa o relatie sau mai multe din astea ajunge la capatul puterilor. Aici e tare la moda acest mod de a supravietui in timp de criza si nu numai. Altele se casatoresc sa aibe ce imparti la divort!!! dupa ce a terminat scoala platit de el, si masina si educatia plus restul ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vizionat un documentar pe National Georafic, cum doi barbati (si mai sunt si altii probabil) din America aveau partenere niste papusi din silicon, cu care faceau toate cele. Ei nu mai suportau sa fie respinsi de femei normale si s-au resemnat in asa situatii ridicole, inumane aproape. Cica nu le lipsea nimic, papusile nu ii raneau, nu le ieseau din oridine, nu ii paraseau, singurul dezavantaj ca nu le raspundeau la mangaieri, in rest se pare ca nevoile de comunicare nu erau printre cele cautate de respectivii, fiind niste fiinte care nu se integrau bine in societate. Cu toate acestea aveau bani cat sa isi perrmita si mai multe papusi, la 5000 de dolari bucata. Cat de ciudat poti fi?

 

Ei bine, reciproca este ca sunt si femei dezamagite, care nu isi gasesc partener toata viata, trecute prin ciur si darmon, cu stima de sine avariata si neatragatoare, fara sanse si perspective, dar care dintr-o bruma de demnitate omeneasca nu s-ar preta la asa "companii" neinsufletite, cu care sa faca sex si sa le tina de urat. Femeile nu fac o tragedie din destinul lor, nu se plang si stiu sa sufere in tacere, pe cand barbatii fac mult taraboi si se vaita, evident ca au rezistenta scazuta de durere, nu suporta nici singuratatea la fel ca femeile, cu oarecare stoicism. Viata nu e dreapta, dar este in mare parte produsul nostru si al apiratiilor noastre.

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate acestea aveau bani cat sa isi perrmita si mai multe papusi, la 5000 de dolari bucata. Cat de ciudat poti fi?

 

Nu oricare dud isi permite papusi de $5000 ... poate in viata lor multi n-au suma asta

intr-un loc :yahoo: Cei care-si permit papusi n-au probleme sa-si gaseasca si femei care sa curete casa plus altele sa mai faca pe langa casa. Si forma asta de viata e la moda.

Fete care au terminat facultatea si nu-si gasesc un job destul de bine platit cum ar vrea se ocupa de asta nu niste ilegale din honduras sau el salvador!!! de exemplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In timp am observat ca aia singuri erau asa pe bune, in general.

 

Vorbind serios.

Este exact invers. Chiar si in Romania.

Ceea ce ai remarcat tu nu reflecta de fapt o realitate a la long, ci doar una de moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce?

Cum adica oare de ce ? E vorba de femei MODESTE. Cum isi permite o femeie modesta sa aiba pretentii de barbati speciali ? Ea chiar nu se uita la ea ? De ce sa nu isi ia pe unul pe masura, adica pe un barbat modest la fel ca si ea ? Aaa... pentru ca merita ? :crazy:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind serios.

Este exact invers. Chiar si in Romania.

Ceea ce ai remarcat tu nu reflecta de fapt o realitate a la long, ci doar una de moment.

Femeile aleg sa ramana singure, barbatii sunt obligati sa ramana singuri.

Femeile aleg sa ramana singure pentru ca nu l-au gasit pe Cel Unic, barbatii sunt obligati sa ramana singuri pentru ca nu au gasit pe vreuna care sa-i accepte pe termen lung.

 

Ca sa ai trecere la femei, trebuie sa fii pe val, trebuie sa arati decent, sa stii sa te imbraci ok, si neaparat, sa ai o personalitate obisnuita sau de ''massmedia'', cum spunea un amic d-al meu. Ori, sunt o gramada de barbati care nu se incadreaza in peisaj, fie pentru ca au diferite probleme mai mici sau mai mari, de ordin fizic si/sau psihic, fie pentru ca au un caracter si o personalitate foarte deosebite.

 

Ne-am inmultit foarte mult, pentru ca societatea a aranjat de asa natura lucrurile, incat aproape orice barbat sa poata avea nevasta si copii. Daca lucrurile n-ar fi stat asa, cum femeile nu si-au pierdut deloc instinctele, ele s-ar fi cuplat doar cu barbatii foarte apti de reproducere si supravietuire sau nu s-ar fi cuplat deloc.

 

Din cauza egoismului.

Prefera sa lase partenera/sotia acasa, si sa iasa singuri la agatat ( virtual sau real) prin retelele virtuale de curvasareala ( aka socializare intelectualizata),baruri si bordeluri, pardon, cluburi vroiam sa spun.

Si este chiar este nimerit...ce naiba ar mai agata ei , daca ar sta cu muierea de acasa langa ei ?...in plus, cum ar mai putea ei sa spuna apoi ca toate femeile sunt curve by default, daca nu ar da partenerelor lor motive obiective sa ii insele si ele la randul lor?!

Asta fac tot cei care au trecere la femei (căci cel ce are, i se va da si mai mult) Adica aia care-si permit sa agate femei si care adesea au fost apreciati chiar de catre reprezentantele sexului frumos pentru ca sunt inconjurati de femei.

Editat de Chistornete
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica oare de ce ? E vorba de femei MODESTE. Cum isi permite o femeie modesta sa aiba pretentii de barbati speciali ? Ea chiar nu se uita la ea ? De ce sa nu isi ia pe unul pe masura, adica pe un barbat modest la fel ca si ea ? Aaa... pentru ca merita ? :crazy:

Cred că vorbim de categorii diferite de femei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×