Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Prima ninsoare din acest sezon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ma bucur nespus ca deja a nins! Parca mai mult imi placea vara iar ninsoarea asta e asa ca un "bine v-am gasit" trimis de iarna !! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la bloc nu :(

 

 

Pe cine cunosc in Romania au si soba de teracota la bloc!!! de la Sighetu-Marmatiei via Brasov la Timisoara - Arad - Bucuresti toti au si incalzire secundara. E facut mai demult dar au si-l folosesc, aduna lemne peste vara si ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rahat. eu am drum incolo si nu mi-as mai pune cauciucuri de iarna

 

 

rahat rahat rahat de zapada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe cine cunosc in Romania au si soba de teracota la bloc!!! de la Sighetu-Marmatiei via Brasov la Timisoara - Arad - Bucuresti toti au si incalzire secundara. E facut mai demult dar au si-l folosesc, aduna lemne peste vara si ...

Nu rezolvi nimic, doar mizerie si bataie de cap, mai ales daca stai si la ultimul etaj fara lift. Sa dau bani si pe lemne care nu-s ieftine si pe gaz. Cam mult. Eu ies mai ieftin in iarna cu gazul la apartament, decat mama in Banat cu lemne, dar la casa.

 

rahat. eu am drum incolo si nu mi-as mai pune cauciucuri de iarna

 

 

rahat rahat rahat de zapada

mmm nu cred totusi ca va mai ninge in zilele urmatoare, dar totusi fi precauta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu rezolvi nimic, doar mizerie si bataie de cap, mai ales daca stai si la ultimul etaj fara lift. Sa dau bani si pe lemne care nu-s ieftine si pe gaz. Cam mult. Eu ies mai ieftin in iarna cu gazul la apartament, decat mama in Banat cu lemne, dar la casa.

 

Sora mea sta tot asa la ultimul etaj fara lift, n-a reclamat ca e bataie de cap, poate nu voia sa-mi spuna. N-am idee cu ce mergea caloriferul la ei, odata am fost acolo, vara.

Partea financiara este in sume mari iarna, asta stiu.

 

eu am drum incolo si nu mi-as mai pune cauciucuri de iarna

 

Daca nu este control pe drum, nu zic ca e bine, dar in caz de ceva major, ce te faci???

Pe acele serpentine daca-ti patineaza masina inapoi in vale ... care rugaciune spui:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ESte bataie de cap, cum sa nu fie. Cugeta. Stai la bloc. Unde tii lemnele, unde le tai, cara pe scari, se face mizerie, cenusa, scrum, fum in casa, trebuie sa ai si horn. Daca ai acoperis nou nu se accepta hornuri caci strica placile alea de deasupra. Noua ne e bine cu gaz. Nu ma complic si cu gaz si cu lemne, ca nu rezolv nimic. Daca stai la casa pe gaz e prea scump si e bine pe lemne sau peleti sau etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

brrr...si eu in copilarie cand stateam intr-un apartament la etajul 3, toto teracota aveam, una singura pe hol.

Dar incalzea bine in toata casa. Trebuia sa cari lemne, da...insa in fiecare zi 2 plase nu era asa greu. Acum, un fin de-al mamei care sta si el la ultimul etaj, isi duce lemne direct in pod, cu un scripete :D

 

Acum ne incalzim si noi tot cu gaz, momentan centrala de bloc, dar avem la indemana tot timpul o aeroterma. Si azi i-am dat drumul dimineata.

 

Cat despre cauciucuri, rahat rahat rahat. Sunt totusi de vara-iarna, dar nu le mai schimb pentru ca saptaman viitoare iara is 30 de grade si ce pana mea sa fac ca nu am 100 de masini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

saptaman viitoare iara is 30 de grade si ce pana mea sa fac ca nu am 100 de masini

 

Dar lanturi nu se gasesc, parca sint mai usor de instalat decat tot cauciucul de schimbat.

Aici nu zboara asa ceva, sta politia la urcare pe munte si te verifica daca esti bine echipat, daca nu, te intoarce, nu se accepta scuze deloc.

 

De la 30*C ar trebui sa functioneze cu energie solara caloriferele toata iarna :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atentie, nu uitati proprietari de automobile!!!

In aceste zile se vor schimba iar cauciucurile, la cele de vara!!!    Se face si in Ungaria dar in State pana nu mergi la munte, in Arizona nu-i motiv de schimbat nimic.   Cand a nins pe munti, Politia nu te lasa nici aproape de acele locuri fara lanturi sau cauciucuri de iarna.   Vin mecanicii cu toate alea langa Politai sa serveasca populatia care habar n-are ca NU merg spre Las Vegas ci in Valea Mortii daca rezista.    Scuze nu exista!!!

https://www.kisalfold.hu/pr/2022/03/nyari-gumicsere-online-egyszerubb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×