Sari la conținut
Forum Roportal
Karina 07

nu il pot scoate din suflet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna dragii mei,

ma numesc Karina si am 20 de ani,nu sunt genul de om caruia ii place sa povesteasca prea mult de viata personala dar de data asta simt ca am ajuns la capatul drumului nu stiu ce sa fac,si sa incep cu inceputul lucrez de vreo 2 ani in germania si pana nu demult am crezut ca am tot ce imi trebuie,am un prieten care ar face orice pentru mine,un loc de munca bun,niste sefi de nota 2000 etc.Acum aproximativ 2 luni am acceptat pe fiul sefei mele in lista mea de facebook si am inceput sa vorbim pana ce mi-a spus ca s-a indragostit de mine,mi-a vorbit frumos,mi-a dat atentia pe care prietenul meu nu mi-o dadea si incet incet m-am indragostit de el si desi nu e genul meu sa imi insel prietenul am facut-o :( a fost totul prea frumos ca sa fie adevarat am fost cea mai fericita femeie de pe fata pamantului vorbeam cu orele,imi vorbea sa ne mutam impreuna,imi spunea ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda niciodata si .....etc.si eu l-am crezut partea proasta e ca dupa aproape o luna s-a schimbat complet dintr-o data nu se mai putea intalni cu mine nu mai imi scria nu mai raspundea la telefon.si asa s-a intamplat ca intr-o zi am fost atat de suparata incat i-am spus ca nu mai pot sa raman cu el eram deprimata si imi faceam atatea griji incat la un moment dat nu am mai suportat si m-am despartit de el dar eu credeam ca nu ma va lasa sa plec credeam ca va lupta pentru mine si ca ma iubeste ei bine nu a fost asa de atunci nu m-a mai cautat decat o data si atunci l-am sunat eu si el mi-aspus ca ma iubeste ca sa aflu acum 2 zile ca a inceput o noua relatie si ca e fff fericit.nu mai pot il vad cam in fiecare zi la munca de cand ne-am despartit nu mai pot dormi nu mai pot manca nu il pot scoate din cap si nici din suflet si ma simt si foarte vinovata pentru ca relatia mea cu prietenul eu se darama dar nu stiu ce sa fac nu ma pot despartii de el pentru ca fara el ar trebui sa ma intorc in romania.am facut o mare greseala stiu dar m-am indragostit fara sa vreau si acum nu stiu ce sa fac viata fara el nu mai are nici un sens cum sa fac sa il uit va rog ajutati-ma

 

va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica nu te-ai despartit de precedentul - ala de 2 ani vechime - ca altfel nu spuneai ca l-ai inselat... n-ai plecat din relatia aia, ai fost duplicitara, in sinea ta mai esti inca moarta dupa cel de-al doilea... nasol... si primul ce zice? nu stie? ce misto... e si un lucru bun in chestia asta, ce crezi?

si bolnavii care mananca numai regim, din cand in cand mai scapa la cate-o savarina sau inghetata... si revin spasiti la tratamentul lor pe viata...

tu de ce n-ai reveni? mai ales ca deprinderea de a cauta ceva nou o ai deja... poti oricand s-o iei de la capat...

 

succes!:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se cheama aventura, e clar ca doare dupa ce ai investit emotii in scurta relatie in care te-ai simtit bine. O sa mai fie din astea inca multe pana te mariti, dar trebuie sa le tratezi mai la suprafata, nu sa intri in adincul inimii doar ca-i replica de pe coperta magazinului Auto-Motor 2013 :crazy: Poti sa ai un timp bun si altfel cu acesti domni care uita repede, va fi cazul in biografia lor cand cineva le va acuza de impotenti :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai calma...ca al doilea va fi "fff fericit" numai o luna :o: Partea proasta este ca ai stricat o relatie pentru unul care nu merita...asta nici de hartie igienica nu e bun :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am facut o mare greseala stiu dar m-am indragostit fara sa vreau si acum nu stiu ce sa fac viata fara el nu mai are nici un sens cum sa fac sa il uit va rog ajutati-ma

 

Incearca sa mai adaugi inca unul pe lista, poate reusesti sa-l gasesti pe cel bun, din mai multe incercari :)

 

Cum am putea noi sa te ajutam... poate daca ne-ai fi intrebat inainte de a face prostii, ti-am fi dat ceva pareri.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna dragii mei,

...

va multumesc

Kilkoano, mai zici ca eu sunt al dracu frustrat si misogin cand zic ce zic, nu ?

 

Karina, acum ce-ai vrea sa te sfatuiesc ? Sa-ti plang de mila nu pot ca faci parte din categoria aia, nu mai zic care, stie Napoleon.

Du-te la biserica (unde o sa il lasi in pace pe popa, indiferent ce chestii frumoase iti spune) si stai acolo, e liniste, mediteaza la ce ai facut si vezi daca te vei putea ierta singura. Si never-ever-never nu-ti mai insela prietenul. Poate ca exista altii mai buni ca el, doar ca nu ti-i permiti tu. Stiu, life's a bitch.

 

Da, corect, ma bucur ca te roade ciuda si oftica si disperarea. Cuuum, tu nu esti destul de buna pentru ala care te mintea asa de frumos si ti-o facea cea mai fericita femeie ? Surpriza - Nu esti ! Esti doar o bucata de carnita, atat, n-ai valoare. Constientizeaza asta.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Next time cand mai simti mancarimi intense in anume zone linistite, stai si analizeaza atent daca e cazul sa te scarpini, sau sa ignori mancarimea.

Te-ai comportat indemn si ma indoiesc ca te deranjeaza faptul ca ti-ai inselat prietenul, mai degraba vrei sa-ti "cumperi" putina constiinta cu asa zisul deranj interior.

 

Iubeste-l pe ala de-ti place si sufera pentru el daca vrei, insa nu-ti bate joc de oameni.

Solutie pentru uitare nu exista. Cauti cai verzi pe pereti.

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce toate fetele care inseala se si indragostesc? N-ar putea asa... pur si simplu sa se culce, sa se scoale si sa plece? Cum e la barbati. Nu s-ar mai creea atatea complicatii. Acum o sa se tina de capul aluia de-acasa s-o intretina si pe celalt s-o iubeasca.Dar nu vrea doar o tavaleala, vrea si amor romantic...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×