Sari la conținut
Forum Roportal
Lencar

ulei in vasul de expansiune

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna am un renault master de 2.5 cdti din 2004 am o problema imi baga ulei in vasul de expansiune va rog mult sa ma jutati si sami spuneti care ar fi motivele pentru ca nu sa incalzit motorul niciodata va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna am un renault master de 2.5 cdti din 2004 am o problema imi baga ulei in vasul de expansiune va rog mult sa ma jutati si sami spuneti care ar fi motivele pentru ca nu sa incalzit motorul niciodata va multumesc

garnitura de chiulasa

 

sau

 

racitorul de ulei motor.

 

 

 

In cel mai rau caz[dar mai putin probabil] pot fi chiulasa sau blocul motor, fisurate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se blocheaza in mers... si se deterioreaza camasile pistoanelor, segmentii, se pot rupe bielele, arborele se poate stramba, daca e pe carburatie pistoanele pot lovi supapele, care se vor stramba si tot asa. Deci mai bine sa nu ramai fara ulei.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am un opel astra f din 96 imi curge ulei nu stiu pe unde ;;;;;;;; daca un motor ramane fara ulei ce se poate intampla ????imi poate spune cine????va multumesc ;;;;;EDY:::

Edy, vad ca te pricepi la masini, asa ca o sa-ti spun asa, pe intelesul tau: motorul fara ulei e ca parul fara gel, ca Becali fara oi, ca Guta fara breton, ca tricoul fara burta si ca pumnul fara ghiul.

Deci naspa.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×