Sari la conținut
Forum Roportal
Eagle1985

Blesteme

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o intrebare! ar trebui luati in considerare cei care te blesteama daca nu le faci cinste cu o anumita ocazie? de ex. ti-ai luat o masina noua si pe multi ii auzi: ud-o cu o bere k daca nu imi dai o bere sa dea Dumnezeu sa o busesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare! ar trebui luati in considerare cei care te blesteama daca nu le faci cinste cu o anumita ocazie? de ex. ti-ai luat o masina noua si pe multi ii auzi: ud-o cu o bere k daca nu imi dai o bere sa dea Dumnezeu sa o busesti

Poti sa ii binecuvantezi si tu pe ei: sa dea Dumnezeu sa stai pe locul mortului cand ti se va indeplini blestemul

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare! ar trebui luati in considerare cei care te blesteama daca nu le faci cinste cu o anumita ocazie? de ex. ti-ai luat o masina noua si pe multi ii auzi: ud-o cu o bere k daca nu imi dai o bere sa dea Dumnezeu sa o busesti

Nu, aia se cheama muiangeala.

Da' ce legatura are cu dragostea ce intrebi tu ? :huh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da' ce legatura are cu dragostea ce intrebi tu ?

 

Omul asta cauta inconstient dragoste, de aia a venit ca tras pe atza aici.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca trebuiesc luati in considerare. Si se poate explica si fizic. Blestemele rezulta din unificarea teoriei relativitatii cu mecanica cuantica. E tare interesant. Ia sa citesti. Cu putin efort, vei afla chiar tu cum sa trimiti blesteme eficiente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare! ar trebui luati in considerare cei care te blesteama daca nu le faci cinste cu o anumita ocazie? de ex. ti-ai luat o masina noua si pe multi ii auzi: ud-o cu o bere k daca nu imi dai o bere sa dea Dumnezeu sa o busesti

Nu.

 

sa dea Dumnezeu sa o busesti

Pai tu crezi ca Dumnezeu asculta de asemenea specimene indemnate de invide si ura si le implineste dorintele?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul asta cauta inconstient dragoste, de aia a venit ca tras pe atza aici.

am postat fara sa vreau nu stiu cum sa selectez tema subiectului

 

Nu.

 

 

Pai tu crezi ca Dumnezeu asculta de asemenea specimene indemnate de invide si ura si le implineste dorintele?

nu cred mai imporatnt e pt unii sa bea ceva si cauta modalitati de a obtine ceva intr-un anume fel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ii binecuvantezi si tu pe ei: sa dea Dumnezeu sa stai pe locul mortului cand ti se va indeplini blestemul

Tu chiar nu ai toate tiglele pe casa. :lol2:

 

nu cred mai imporatnt e pt unii sa bea ceva si cauta modalitati de a obtine ceva intr-un anume fel

Cei care recurg la chestii de genul asta sunt niște imbecili. Bineinteles, trebuie sa ii ignori. Ar fi culmea sa bea doar cand cineva iși cumpara o masina. Ar fi atat de insetati, incat atunci cand chiar se intampla, fac tot ce pot pentru a ii speria pe cei cu care le merge. Oricum, astea`s superstitii, nu blesteme.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×