Jump to content
Forum Roportal
6834728

Valoarea unui om

Rate this topic

Recommended Posts

Ce e valoarea unui om?Care e criteriul?Ce inseamna om de valoare?

Care sunt domeniile cele mai importante din viata noastra, in general?(ex:un expert in filosofie > expert in bucatarie > expert in taiatul lemnelor)

Imaginati-va o bancnota, si faceti o lista cu tipurile de oameni(avocati, cantareti la cobza, fotbalisti,piloti,scriitori,taietori de lemne,compozitori) care ar putea avea un portret pe ea.

Edited by Guest

rahat

edit: afirmatia de mai sus nu face referire in mod special la ce ai scris, e un dialog cu inaltimile

Edited by Guest
  • Upvote 1

Ce e valoarea unui om?Care e criteriul?Ce inseamna om de valoare?

Care sunt domeniile cele mai importante din viata noastra, in general?(ex:un expert in filosofie > expert in bucatarie > expert in taiatul lemnelor)

Imaginati-va o bancnota, si faceti o lista cu tipurile de oameni(avocati, cantareti la cobza, fotbalisti,piloti,scriitori,taietori de lemne,compozitori) care ar putea avea un portret pe ea.

Omul este de nepretuit. Orice alta interpretare, catalogare, etichetare(in sensul criteriului din titlul topicului sau altceva)este ceva care nu-i cazul de-a se pune intrebarea. :stop:

(Bien sure, este doar umila mea parere si-i chiar clara situatia, daca m-am facut inteleasa :ok: , daca nu, nu. Totul este in ordine :yes: )

Edited by LuciaD
  • Upvote 3

In viata sau decedat??? ca sint 2 chestii diferite :crazy:

Daca vrei sa stii Net-Worth = Valoarea Neta al unei persoane/celebritate, este cu totul altceva.

prostii. nu cred ca initiatorul se referea la valoarea unui om ... in bani LOL

in societatea asta cretinoid de capital ista poti face si astfel de evaluari, penibile de altfel

si da, in societatea zileler noastre, toti manelistii "are" valoare

prostii. nu cred ca initiatorul se referea la valoarea unui om ... in bani LOL

in societatea asta cretinoid de capital ista poti face si astfel de evaluari, penibile de altfel

si da, in societatea zileler noastre, toti manelistii "are" valoare

• Upvote 1