Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Ce sentimente va creeaza muzica ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmm , cand ascult muzica simt emotii extrem de puternice , fie ca e vorba de fericire , de extaz , fie ca-mi vine sa-mi smulg inima din piept de durere , mereu plang la Hurt (varianta lui Johnny Cash).Ne afecteaza muzica , versurile ce au legatura cu noi , ce spun putin din povestea noastra , ce merg pe ritmurile batailor inimilor noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muzica ce-mi place mie trebuie sa ma faca sa prind aripi, sa ma stimuleze, sa ma tina treaza. Sau, dimpotriva, sa ma duca intr-o stare de reverie. Cat despre muzica trista care imi place este de cele mai multe ori in acord cu sentimentele mele sau imi trezeste amintiri.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice sentiment, depinde de muzica pe care o ascult . E cam la fel ca si cu oamenii, poti trece practic prin toata gama de sentimente . Sunt oameni care te baga-n depresie, oameni care te inveselesc, oameni care prin simpla lor prezenta te relaxeaza . Arta are in general acest dar, aceasta putere, de a-ti induce orice stare .

 

Ascult rar, aproape deloc muzica. Si-atunci e doar ambientala, soft jazz, lounge, etc. Sentimentele pe care le caut eu in muzica sunt pace, relaxare, spatiu vast , cosmos.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sentimente diferite depinde de muzica,de versuri ,de melodie, dar oricum doar sentimente placute imi provoaca muzicawub.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt cel mai fericit pentru ca exista muzica. Cele mai bune stari le poti avea pe o muzica buna. Iubesc sa beau un pahar de vin bun si sa ma relaxez pe o muzica buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×