Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Nu raspund decat daca vreau

Postări Recomandate

Ai mers pana acum pe vreuna ? Daca da, ce senzatie ai avut ?

 

Nu.

 

La plimbari, preferi drumetiile pe munte cu rucsacul in spate, sau litoralul ?

 

Munteleee!!!

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce consideri ca este esential intr-o relatie de prietenie adevarata ( camaraderie )? Comunicarea sincera si directa ( sa spui exact ce simti, ce crezi, ce gandesti) sau diplomatia in conversatie( sa spui cam ce ar vrea celalalt sa auda, sau sa-ti cosmetizezi ideile astfel incat sa sune bine pentru cel caruia ii sunt adresate), pentru a nu produce daune emotionale/psihice temporare (sau definitive :D ) celuilalt?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce consideri ca este esential intr-o relatie de prietenie adevarata ( camaraderie )? Comunicarea sincera si directa ( sa spui exact ce simti, ce crezi, ce gandesti) sau diplomatia in conversatie( sa spui cam ce ar vrea celalalt sa auda, sau sa-ti cosmetizezi ideile astfel incat sa sune bine pentru cel caruia ii sunt adresate), pentru a nu produce daune emotionale/psihice temporare (sau definitive :D ) celuilalt?

Ce mai intrebare...

Intr-o relatie de prietenie adevarata trebuie sa te porti absolut natural, nu sa-ti premeditezi comportamentul.

Probabil de aia prietenii adevarati sunt atat de rari...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Munteleee!!!

Exact aceeasi preferinta o am si eu. Pacat ca ajung acolo mai rar decat as dori. Cand ai fost ultima oara ? Pe unde ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce consideri ca este esential intr-o relatie de prietenie adevarata ( camaraderie )? Comunicarea sincera si directa ( sa spui exact ce simti, ce crezi, ce gandesti) sau diplomatia in conversatie( sa spui cam ce ar vrea celalalt sa auda, sau sa-ti cosmetizezi ideile astfel incat sa sune bine pentru cel caruia ii sunt adresate), pentru a nu produce daune emotionale/psihice temporare (sau definitive :D ) celuilalt?

 

Comunicarea sincera si directa, chiar si brutala in anumite situatii. Nu se compara daunele emotionale provocate de franchete cu cele provocate de ipocrizie. Cel putin, pentru unii. Cam putini la numar, dar asta e.

 

Exact aceeasi preferinta o am si eu. Pacat ca ajung acolo mai rar decat as dori. Cand ai fost ultima oara ? Pe unde ?

 

Acum un an. La Busteni. Ca bosorogii - n-am facut niciun traseu.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Comunicarea sincera si directa, chiar si brutala in anumite situatii. Nu se compara daunele emotionale provocate de franchete cu cele provocate de ipocrizie. Cel putin, pentru unii. Cam putini la numar, dar asta e.

 

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum un an. La Busteni. Ca bosorogii - n-am facut niciun traseu.

N-ai urcat macar cu telecabina la Sfinx si Babe... tot ca bosorogii ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Comunicarea sincera si directa, chiar si brutala in anumite situatii. Nu se compara daunele emotionale provocate de franchete cu cele provocate de ipocrizie. Cel putin, pentru unii. Cam putini la numar, dar asta e.

:) Era clar ca acesta e raspunsul tau, nu ma indoiam. :cheer:

Doream sa-ti cunosc punctul de vedere referitor la daunele produse, pentru ca eu des am reclamatii care suna cam asa : "tocmai ca ti-e prietena, nu trebuia sa o ranesti, puteai sa spui altfel, puteai sa taci". :D.. In contextul in care se insista sa-mi dau cu parerea asupra unei situatii date.

 

Oricum, eu asta sunt, alta mama nu mai face si cosmetice folosesc numai cand ma machiez. :lol:

 

Te atrag barbatii introvertiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai urcat macar cu telecabina la Sfinx si Babe... tot ca bosorogii ? :D

 

Nu.

 

 

 

 

:) Era clar ca acesta e raspunsul tau, nu ma indoiam. :cheer:

Doream sa-ti cunosc punctul de vedere referitor la daunele produse, pentru ca eu des am reclamatii care suna cam asa : "tocmai ca ti-e prietena, nu trebuia sa o ranesti, puteai sa spui altfel, puteai sa taci". :D.. In contextul in care se insista sa-mi dau cu parerea asupra unei situatii date.

 

Oricum, eu asta sunt, alta mama nu mai face si cosmetice folosesc numai cand ma machiez. :lol:

 

Da` prietena aia nu se intreaba cum ar fi sa o cocolosesti in fata si sa auda apoi de la altcineva ca tu crezi cu totul altceva sau sa afle asta cand iti scapa ceva din care sa isi poata da seama care e adevarata ta parere?

Nici nu are de ce sa mai faca alta mama ta. :)

 

Te atrag barbatii introvertiti?

 

Da.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×