Sari la conținut
Forum Roportal
Controladoru

Vedenii...Tantari cu trompe vampirice,capuse cu doua capete...Experienta paranormala

Postări Recomandate

Citind pe aici una alta mi-am adus aminte de o experienta proprie,paranormala pe care nu o pot explica.

Amintirea acelei intamplari imi da trepidatii si acum.Pe vremea cand conexiunea la internet exista doar in povestile sf,televizoarele cu lampi erau la mare cautare,intamplarea face ca un amic de-al meu sa aiva un deces in familie si in acelas timp sa i se strice televizorul, ca intre prieteni mergem impreuna sa facem un control vizual asupra lampilor.Pe drum incepem o discutie nevinovata despre persoana decedata,despre cine a fost,unde s-a dus etc.Din vorba in vorba ajungem langa televizorul defect incepem o investigatie vizuala asupra lampilor,toate pareau in regula.Drumul lasase ceva urme de transpiratie pe fruntile nostre amicul meu merge dupa ceva racoritor. Ma trezesc singur in camera,decedatul se afla in casa la cateva camere distanta,eu din ce in ce mai concentrat bagasem capul in cutia televizorului incercand sa descoper lampa defecta,dintr-o data simt ceva racoritor pe sira spinari mainile mi se blocheaza si parca cineva ma impinge de cap,ma impingea spre lampile televizorului,blocaj corporal total doar ochii puteam sa ai misc,priveam ca un bezmetic printre beculete, realitatea incepuse sa prinda alta forma,capuse cu doua capete misinau printre circuite,asi miscau antenele amenintator,se pregateau de asalt.Nu imi mai amintesc cum am scapat din acel blocaj psihic dar dupa ce am reusit sa scot capul din carcasa televizorului privirea mi-a fost atrasa de multitudinea de tantari care umpleau peretii,am tipat am lovit usa cu cotul m-am eliberat,am iesit afara urland.M-am intors cu teama in camera respectiva insotit de cei care erau la priveghi dar totul erea normal....

Cam asta este in mare ce mi sa intamplat,nu pot sa imi explic.Femeile mai in varsta care erau pe acolo spuneau ceva de lemn de nuc taiat in luna martie,dar nu prea am auzit bine ca vorbeau asa mai ferit...

Editat de Controladoru
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dintr-o data simt ceva racoritor pe sira spinari mainile mi se blocheaza si parca cineva ma impinge de cap,ma impingea spre lampile televizorului,blocaj corporal total doar ochii puteam sa ai misc,priveam ca un bezmetic printre beculete, realitatea incepuse sa prinda alta forma,capuse cu doua capete misinau printre circuite,asi miscau antenele amenintator,se pregateau de asalt.Nu imi mai amintesc cum am scapat din acel blocaj psihic dar dupa ce am reusit sa scot capul din carcasa televizorului privirea mi-a fost atrasa de multitudinea de tantari care umpleau peretii,am tipat am lovit usa cu cotul m-am eliberat,am iesit afara urland.M-am intors cu teama in camera respectiva insotit de cei care erau la priveghi dar totul erea normal....

:lol2: Asta-i mai tare ca aia cu furnicile!

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam asta este in mare ce mi sa intamplat,nu pot sa imi explic.

 

Din cauza efortului ai avut o cadere de tensiune (nu electrica, ci arteriala :) ) si din cauza ei ti-au aparut acele imagini.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e gresit, spune-l pe cel corect!

Nu sunt medic. Nu pot da verdicte medicale. Dar pot da si io cu presupusul. In cazul asta n-am toate datele. Mai tre` sa mai analizez, sa vad daca chiar se joaca omu` cu furnicile sau e doar o caterinca faina. :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt medic. Nu pot da verdicte medicale.

 

Poti doar sa le negi pe ale altora, am inteles :o:

 

Dar pot da si io cu presupusul.

 

Cu presupusul mi-am dat si eu, cautand pe net simptome asemanatoare cu cele descrise de respectivul!

 

In cazul asta n-am toate datele. Mai tre` sa mai analizez, sa vad daca chiar se joaca omu` cu furnicile sau e doar o caterinca faina. :o:

 

Ma indoiesc sa fie o caterinca, omul a descris ceea ce i s-a intamplat si a specificat ca nu intelege, dar presupune a fi ceva de natura paranormala. Nu chiar toti care pun intrebari, o fac pentru caterinca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti doar sa le negi pe ale altora, am inteles :o:

Cu presupusul mi-am dat si eu, cautand pe net simptome asemanatoare cu cele descrise de respectivul!

Tocmai de aceea am negat la acel mod. Ca m-a amuzat afirmatia ta foarte hotarata, care nu lasa loc de intors. :lol: Adica nu dadeai deloc cu presupusul, pur si simplu i-ai dat diagnosticul : "Din cauza efortului ai avut o cadere de tensiune". :lol:

 

Ma indoiesc sa fie o caterinca,

Vom vedea. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai de aceea am negat la acel mod. Ca m-a amuzat afirmatia ta foarte hotarata, care nu lasa loc de intors. :lol: Adica nu dadeai deloc cu presupusul, pur si simplu i-ai dat diagnosticul : "Din cauza efortului ai avut o cadere de tensiune". :lol:

 

Scuze, am uitat sa scriu cuvantul presupun. Chiar nu-mi imaginam ca o sa fie asta o problema :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×