Sari la conținut
Forum Roportal
Aminmihaela

De ce am nevoie sa devin educatoare?

Postări Recomandate

buna ziua

Bs dori sa stiu care sunt pasi pe care trebuie sa ii urmez pentru a putea lucra intr-o gradinita sau scoala primara. Am terminat Facultatea de Marketing si Management si ma intrebam daca trebuie sa fac anumite cursuri de Masterat si daca da care sunt cursurile pe care le recomandati.

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru a putea lucra intr-o gradinita sau scoala primara trebuie sa fac Masterat ...

 

Din cate stiu eu nu, doar liceul pedagogic a fost deajuns ... care califica si invatatoarele de scoala elementara/primara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu facultatea ta poti sa lucrezi intr-o gradinita sau scoala primara dar ca educatoare/invatatoare necalificata.

Pentru a fi considerata calificata trebuie sa mergi la Departamentul pentru Pedagogia Invatamantului Prescolar si Primar din cadrul Facultatii de Stiintele Educatiei. specializarea este de profesor pentru invatamant prescolar si primar.

 

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua

Bs dori sa stiu care sunt pasi pe care trebuie sa ii urmez pentru a putea lucra intr-o gradinita sau scoala primara. Am terminat Facultatea de Marketing si Management si ma intrebam daca trebuie sa fac anumite cursuri de Masterat si daca da care sunt cursurile pe care le recomandati.

Multumesc

 

Tu intrebi pe un forum de divertisment, care sunt diplomele de care ai nevoie ca sa te angajezi intr-un post?!..sin ce cursuri iti recomanda niste necunoscuti?!?!?!?!?!????

De niciuna.

La asa o gandire logica si cu ampla judecata de perspectiva, eu nu te-as angaja nicaieri.

 

La gradinita sau la scoala primara, te-ai gandit sa intrebi secretara ce acte iti trebuie? Bineinteles ca nu...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai auzit ca cineva se duce direct la sursa sa se intereseze de o problema???

 

Cand gandeste.

Dar prin Romania nu e la moda sa gandesti sau sa cauti solutii....necum sa ai o imagine de perspectiva.

Le astepti precum bebelusii, fara incredere in sine, sa le aduca-n cioc mama barza.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai auzit ca cineva se duce direct la sursa sa se intereseze de o problema???

Sunt destui, doar ca in cazul asta, sursa nu ar trebui sa fie secretara, ci legea, in cazul de fata Statutul cadrelor didactice. Ai fi uimita sa afli cati directori de scoala (nu mai zic de secretare) nu au habar de ce scrie in Legea educatiei sau in Statutul cadrelor didactice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca acele persoane nu corespund cerintelor de job description. Ca atare ..out !

Faptul ca ne-am obisnuit sa acceptam sa existe asemenea persoane, fara ca macar sa protestam in mod clar, la foruri competente, si sa ne consolam cu ideea ca "exista altii si mai rai", nu ne disculpa de vina de a nu face nimic din ceea ce trebuie pentru ca lucrurile sa functioneze corespunzator.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu doar cei care au semnat deciziile de numire, sunt cei la care trebuie semnalata o neregula.

Nu te mai face ca nu pricepi ce am spus.

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×