Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Care este justificarea existentei tale?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Mergi la rubrica Teste si chestionare !

 

 

Un chestionar mi-ar fi adus raspunsuri incomplete, dar dezbatand cu respondentii in aceasta forma putem sa ne desfasuram mai bine gandirea.

Eu nu raspund inca, pentru ca nu vreau sa influentez userii cu gandirea mea. Voi raspunde mai incolo.

 

Yexact!!! :yahoo: cine a zis ca planeta asta e plictisitoare???

 

In afara de a fi oricand o buna iubita de calitate pentru orice entitate inteligenta din orice colt de univers, cu ce anume poti arata tu vizitatorilor curiosi din alte dimensiuni ca planeta asta nu e deloc plictisitoare, ci un adevarat LegoLand cu potential turistic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca Martienii sa nu-si aduca femeile lor pe Terre ca se gasesc femei frumoase aici!!!

Femeile noastre sunt frumoase doar in ochii nostri.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yexact!!! :yahoo: cine a zis ca planeta asta e plictisitoare???

Sigur iti vor aprecia frumusetea sclipitoare si te vor baga e.t in haremul lor :-P

de ce sa iti justifici existenta?nu m-a intrebat nimeni daca vreau sa vin pe lume....si nu ma va intreba nici cand voi parasi lumea

 

e slabut topicul....ii determini pe useri sa isi umfle egoul prin expunerea propriilor calitati chiar daca multi nu au...si sa se creada grozavi si cu pretentii de vipuri....ce valorosi sunt ei pt lume....marile genii si oamenii care au schimbat ceva in bine pe lumea asta au fost oameni simpli....si nu masurau cantitatea de bine pe care o faceau lumii....ideea este....ca daca faci un bine nu te lauzi in gura mare....nu iti faci reclama....pt ca risti sa fi comparat cu becali....'marele nostru trimis divin'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va imbatati cu apa rece, bioxid de carbon pentru plante, gazda pentru paraziti,hrana pentru nevertebrate, ingrasamant natural in final...... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un chestionar mi-ar fi adus raspunsuri incomplete, dar dezbatand cu respondentii in aceasta forma putem sa ne desfasuram mai bine gandirea.

Eu nu raspund inca, pentru ca nu vreau sa influentez userii cu gandirea mea. Voi raspunde mai incolo.

 

Justificare incompleta !

 

Daca-ti ti g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ii determini pe useri sa isi umfle egoul prin expunerea propriilor calitati

 

Intrebarea e menita sa suscite gandirea fiecaruia, sa nasca si alte intrebari, sa faca un brainstorming intre useri.

Nu o lua asa in serios, e doar un joc.

:)

Insa e un joc foarte util in autoanaliza, pentru a vedea care anume e baza ce ne ofera motivatie pentru a trai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-si justifice ei venirea pe planeta mea si poate poate o sa mi se faca mila de ei si n-o sa-i distrug.

Ai vorbit ca un adevarat zeu biblic :-P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un joc de inteligenta, mai, ca si jocurile tale video, numai ca nu e cu mouse si monitor.

Apreciaza totusi ca l-am facut sa fie interesant, cu rase invadatoare si multa actiune.

 

Asa ca intra in joc si raspunde. Raspunsul tine de tine de fapt, te va ajuta pe tine sa te intelegi.

D-aia ti-am dat raspunsul asta. E ceva rau sa incerci sa-ti justifici existenta.

Uite si celalalt raspuns: Traiesc in ciuda celorlalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am nascut pentru a invinge coruptia si a raspandi pacea in lume.

Miss World Al-Micu :)))))

Sau era cu salvarea balenelor? :)))

 

 

Poti sa spui orice iti trece prin cap, ca oricum nu mai conteaza.

 

Problema e urmatoarea: tu cu ce poti sa iti justifici existenta in lume?

Deocamdata consumi resurse din rezervele planetei fara sa iti pese prea mult ca nu prea produci ceva util pentru planeta, ca nu ai devenit o rotita intr-un angrenaj care chiar schimba ceva in bine.

 

Nu ai cum sa ti-o justifici singur. Eventual, sa se adune oamenii care au intrat in contact cu tine si sa isi dea ei cu parerea despre calitatile si defectele tale.

Eu, daca as fi in locul lor asa as face. Nu m-as increde in subiectivismul unui om, caci daca e prea bun, riscul sa fie si modest creste, iar daca e mai rau, riscul sa fie un bun mincinos creste si el.

 

Si nu as avea cum sa fiu o specie mai evoluata decat omul, daca nu as proceda asa. Cu teste psihologice amanuntite si cu pareri obiective, cel putin prin sondaj.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×