Sari la conținut
Forum Roportal
9pe_forum

Punga de puroi la dinte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare,

 

In urma cu aproximativ o saptamana am inceput sa resimt o durere destul de puternica la o masea plombata atunci cand beau ceva rece (la inceput), dar acum ma doare chiar si cand mananc. Maseaua aceasta are o plomba destul de mare si nu mai are nerv. M-am gandit ca e posibil ca plomba sa nu mai sigileze bine dintele si sa fi patruns saliva ceea ce a dus la aparitia unei infectii, asa ca am mers si am facut o radiografie, insa medicul la care am fost mi-a dat o veste soc. Se pare ca pe radiografie se vede o punga de puroi in jurul unui alt dinte. Dintele este a 2 lea de langa masea, deci nu sunt vecini si ma gandesc ca nu avea cum sa se extinda infectia tocmai acolo. Tin sa mentionez ca dintele nu este plombat, nu are carie, nu m-a durut niciodata, nu s-a umflat si nici nu imi amintesc sa ma fi lovit. In aceste conditii credeti ca este posibil sa se fi inselat medicul? Care sunt cauzele care duc la aparitia pungilor de puroi si cum se trateaza?

 

Va multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
post-370096-0-34695600-1347966103_thumb.jpgfa o poza in mod macro si pune rad aici, daca e o pata neagra in jurul radacini e puroi, rezorbtie de os..., e posibil sa fi trecut de la celalalt dinte daca e netratat de mult timp... Editat de Ader

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×