Sari la conținut
Forum Roportal
Redondo

Obtinerea fericirii pe seama suferinţei altora

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, vreau ca toti oamenii sa admita ca sunt nenorociti si nu le pasa de ceilalti si sa spuna ca tot ce tine de morala si idei inalte se aplica in cazul rudelor, prietenilor si nici acolo mereu, iar in rest e doar daca le convine si cum le convine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, vreau ca toti oamenii sa admita ca sunt nenorociti si nu le pasa de ceilalti si sa spuna ca tot ce tine de morala si idei inalte se aplica in cazul rudelor, prietenilor si nici acolo mereu, iar in rest e doar daca le convine si cum le convine.

Da ce le dai tu in schimb, ca ei sa iti sustina asta?

Multe mai vrei si tu, ce sa zic.

 

Intr-o alta ordine de idei, daca ne-am pune problema asa cum o face Redondo..am umple spitalele de nebuni. Nu avem cum sa le controlam pe toate si e sanatos sa fim suficient de umili ca nu suntem facuti ca sa schimbam lumea dupa conceptul nostru de 'bun' si 'rau'.

 

Putem schimba foarte putin in lumea asta..si acest lucru nu o facem ca ne-o punem in cap..ci ca asa iese :). De multe ori incercam un lucru, dar pentru ca avem orizontul informatiei limitat, iese pe dos...ce sa-i faci, nu poti garanta 100% ca ai ipoteza completa.

 

Si nu stiu daca a iti 'face griji' asa cum isi face Redondo, nu e mai mult uman decat dovada de ipocrizie, dragul meu SR. :)

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E simplu, eu nu le dau nimic ca sa recunoasca asta... dar nu ii atac, daca vor recunoaste ;) Daca nu vor sa recunoasca, atunci sa suporte atacurile. N-o fac din umanitate, o fac de placere :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E simplu, eu nu le dau nimic ca sa recunoasca asta... dar nu ii atac, daca vor recunoaste ;) Daca nu vor sa recunoasca, atunci sa suporte atacurile. N-o fac din umanitate, o fac de placere :yes:

Asa fac microbii, parca. Si nu de placere, ci de nevoie.

Si tu ai o nevoie..dar de alta natura. Sa nu dam totusi in offtopic, oke?

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa fac microbii, parca. Si nu de placere, ci de nevoie.

Si tu ai o nevoie..dar de alta natura. Sa nu dam totusi in offtopic, oke?

Nu conteaza. Opreste-ma daca poti. Judecarea mea nu ma opreste ;)

Acu... daca tot m-ai facut microb... tu esti foarte ipocrita si incerci sa te aperi atacand preventiv ca stii ca esti printre primele potentiale tinte, nu ? Sau e reflex format de mai demult ? Eu intreb, nu afirm, tine minte :)

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×