Sari la conținut
Forum Roportal
elenutzabalenutza

Vise spulberate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

iti doresti mult un lucru si atunci persoana iubita iti spune verde in fata ,ca poate iti faci vise degeaba,ca nu vrea sa te vada distrusa din cauza unui lucru ce nu tine de puterea ta.si apoi iti propune sa faci analizele ca sa nu mai ai nici un dubiu,dar tu te gandesti ca inca nu vrei sa stii adevarul,ca vrei sa visez la cel mai frumos sentiment:acela de a fi mamik !!! :spiteful: nu stiu cum va evolua o asemnea relatie ,dc in casa nu se va auzi niciodata glasciorul unui copilas ,u stiu dc el va accepta faptul ca nu ii poti darui un bebe,si nu stiu cat o va afecta pe ea :blink: care iubeste copiii,si gandeste si simte ca fara un copil viata e traita degeaba .

Editat de elenutzabalenutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic in situatia asta..Daca chiar iti doresti un copil, incearca sa discuti cu el, sa-i spui ca pentru tine un copil reprezinta foarte mult si ca este cea mai mare dorinta a ta. Discuta cu el. Asta este cea mai buna solutie. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el vrea copil,dar cum nu raman ,se gandeste ca imi fac vise degeaba ,aici e buba :ca eu visez ,dp parerea lui,si el nu vrea ca eu sa fiu dezamagita sau mai rau sa innebunesc dc intr-adevar mi se confirma ca nu pot sa am niciodata un bebe :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate sunt relative..si nimic imposibil!Nu cauta speranta in vise..ci acolo unde trebuie cautata! Lucruri imposibile se intampla in fiecare zi in lume... e nevoie doar de credinta si rabdare..eu asta cred ca vrea sotul tau sa iti sugereze..sa te ajute si sa te sustina pentru un eventual diagnostic..ce ar cadea greu pt tine..si tb sa recunosti ca ti-ar cam taia elanul!El vrea sa te sustina si tu il intelegi gresit.. priveste din toate unghiurile si apoi judeca-l! Ai rabdare..si credinta, si-ai sa vezi ca totul poate fi posibil!!! O zi buna! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el vrea copil,dar cum nu raman ,se gandeste ca imi fac vise degeaba ,aici e buba :ca eu visez ,dp parerea lui,si el nu vrea ca eu sa fiu dezamagita sau mai rau sa innebunesc dc intr-adevar mi se confirma ca nu pot sa am niciodata un bebe :blink:

 

 

Sunt femei care pot face bebici dar nu reusesc nici in ruptu' capului sa ramana insarcinate. Chiar o prietena si o matusa de'a mea au fost in situatia asta. Au mers la control, le'a fost dat un tratament si au ramas insarcinate, ba chiar cu gemeni:D Daca esti sigura ca nu ai nici o problema astfel incat sa fie imposibil sa faci bebe, fugi la un medic si ia tratament...ai tot dreptul sa visezi la un copilas. Sotul tau incearca sa te protejeze de suferinta, dar nu cred ca este cazul...o sa reusiti voi :spiteful:

P.S.: Ai putea sa ii urmezi sfatul si sa mergi la analize, makr pentru a sti ce e de facut. Daca ai in tine curaju sa faci un bebe e imposibil sa nu ai curajul sa infrunti un adevar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt sfaturi.m-amgandit mai bine ,si cred ca o sa las lucrurile sa decurga de la sine ,poate ca nu e momentul ,si am credinta ca d-zeu nu ma va abandona si nici nu ma va priva de acest lucru.si adevarul e ca ma dpoar 26 ani ,nu sunt batrana ,asa cum ma simt de multe or :yahoo: i.mersi ca m-ati incurajat :spiteful: :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adevarul este ca nu trebuie sa iti pierzi speranta....un copil e cel mai frumos dar si consider ca viata nu ar fii completa daca nu ajungi sa ai un copil facut cu persoana iubita....lupta ,incearca tratamente si ai sa vezi ca o sa reusetsi in cel din urama s afaci dintr-un vis o realitate............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×