Sari la conținut
Forum Roportal
Vladovidiu89

absolvent litere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt absolvent al Facultati de Litere din Iasi si caut un loc de munca. Nu am experiente anterioare si nici modulul psiho-pedagogic pentru a fi posibila anagajarea mea ca profesor, sau chiar substitut( cel putin asa mi s-a spus).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci la ce fel de munca te-ai gandit??? In biblioteca, compus texte pentru reclamare,

editat carti sau alt material eventual la un ziar???

Ma surprinde felul cum te descri dupa ani de studii superioare, te descalifici singur si gratuit ceea ce nu te ajuta la gasirea unei job. Nu este un curs pregatitor de cautat munca inainte de ultimul clopotel???

 

Te ajut un pic sa-ti corectezi CV-ul. Tot ce ai citit pentru o lucrare se cheama munca si se considera experienta in cazul tau ca nu se asteapta nimeni sa fi lucrat intr-o mina sau pe santier decat in vacante, si daca ai facut ori ce activitate in tabara sau in cadrul facultatii, indiferent cat de mica a fost sarcina, treci ca experienta speciala si extracurricular activity. Altfel nu arati bine deloc nici pe ultimul loc la coada la somaj.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt absolvent al Facultati de Litere din Iasi si caut un loc de munca. Nu am experiente anterioare si nici modulul psiho-pedagogic pentru a fi posibila anagajarea mea ca profesor, sau chiar substitut( cel putin asa mi s-a spus).

Cauta pe ejobs, bestjobs si care ar mai fi. Nu inteleg insa cum de nu ai facut modulul pedagogic, cand la facultate parca e gratuit sau mai ieftin, oricum. De stricat nu strica!

Ce limba ai ca si specializare?

Ai putea sa te autorizezi si ca si traducator. Sau sa dai ore de limba romana pentru capacitate, bac..Fa o vizita si la OJAFM (oficiul judetean al fortelor de munca) si cere si acolo consultanta.

 

Mai ar fi varianta cu redactarea texte pentru reviste on-line..tu ce iti doresti de fapt sa faci dpdv profesional? Chiar daca la inceput fara experienta nu se poate atinge brusc tinta finala, ar fi bine ca orice job pe care il ai sa iti acumuleze experienta in acelasi domeniu.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×