Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Distrugerea prieteniei

Postări Recomandate

Asta pt. ca tu vezi viata in termeni de razboi, dusmani...si vrei sa ma incluzi si pe mine in "aventurile" tale.Dar daca ai fi mai relaxata si ai privi din mai multe unghiuri, ai intelege ca nu toti iti sunt inamici care fac aliante impotriva-ti si discutiile nu sunt declaratii de razboi, ori tradari marsave.

Vorbesc la modul general, nu fac vreo referire.

Dac-ai stii ce de lume gandeste asa... Si stii de ce ? Ca omul are foame de emotii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oarecum primitiv si neflolositor. Indiferent ca-i vb de femei sau barbati. Tre' sa incerci sa si intelegi ceva ca sa poti pricepe :o:

Nu-ti face griji, nu toate femeile sunt de neinteles. Asa vor ele sa para...

 

Da, exact...primitiv.ok.gif, dar nu nefolositor.Mie imi e foarte util. Daca-i sti cat de linistit sunt cand imi fug gandurile pe alte taramuri, atunci cand va ascult...Dar sa stii ca aprob ceea ce spuneti.yes.gif

 

Femeile pe care nu le inteleg ma atrag cel mai tare.Nu stiu de ce naiba mi se intampla asa, dar cu ele am cele mai frumoase vise.

Cele carora le-am aflat misterul, nu prea mai prezinta interes.Nu vreau sa fiu misogin spunand asta.E clar ca sunt mai numeroase cele care ma atrag.Doar ca am renuntat sa-mi doresc sa le mai inteleg. Ti-am spus si de ce.smile.gif

@SR:

Dac-ai stii ce de lume gandeste asa... Si stii de ce ? Ca omul are foame de emotii...

Mda...si tu ai dreptate. Dar emotiile lor sunt nocive (pt. mine, cel putin).

Imi amintesc de o fata cu care am mers la pescuit.Eu stateam linistit si ascultam pasarile, ea turuia despre tot felul de comploturi, razbunari, rasturnari de situatii (cam ce vedea ea prin telenovele).Ma tot gandeam cu ce sa-i umplu gura ca sa taca.

Si cand ma intalnesc cu prietenii mei, dau de tensiunile cotidiene (politica, razboaie, masoni, stapani din umbra...).Cand ii chem la casa de la tara, sa ne mai destindem...tot asa-i. La padure...la fel.

Mie-mi place sa vorbim despre femei, natura, relaxare, dar ei sunt mai agitati si ma deturneaza si pe mine.Ma incarc negativ, desi nu prea cred eu in prostiile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@SR:

Mda...si tu ai dreptate. Dar emotiile lor sunt nocive (pt. mine, cel putin).

Imi amintesc de o fata cu care am mers la pescuit.Eu stateam linistit si ascultam pasarile, ea turuia despre tot felul de comploturi, razbunari, rasturnari de situatii (cam ce vedea ea prin telenovele).Ma tot gandeam cu ce sa-i umplu gura ca sa taca.

Si cand ma intalnesc cu prietenii mei, dau de tensiunile cotidiene (politica, razboaie, masoni, stapani din umbra...).Cand ii chem la casa de la tara, sa ne mai destindem...tot asa-i. La padure...la fel.

Mie-mi place sa vorbim despre femei, natura, relaxare, dar ei sunt mai agitati si ma deturneaza si pe mine.Ma incarc negativ, desi nu prea cred eu in prostiile astea.

Indeparteaza-i, sau redu timpul pe care ti-l petreci cu ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Oricum, am renuntat la prietenia lor (eu sunt nesantajabil), dar am ramas asa... cu o orecare dezamagire.Si regret si pierderea prieteniei lor.

...

 

 

 

Stii zicala : "prietenii prietenilor mei sunt si prietenii mei" ? Bun.

Cum suna: "prietenii prietenilor mei sunt si dusmanii mei" ?

 

Ai facut o reevaluare a prieteniei si ai actionat cum ai crezut tu de cuviinta. Buna sau rea e decizia ta. Cateodata toti trecem prin situatii similare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vi se pare fireasca o astfel de atitudine? Care-i problema oamenilor astora...ca asa in rest sunt oameni obisnuiti...placuti.

Oricum, am renuntat la prietenia lor (eu sunt nesantajabil), dar am ramas asa... cu o orecare dezamagire.Si regret si pierderea prieteniei lor.

Nu mi s-a intamplat asa ceva, vis-a-vis de prieteni, stiu ca lucrurile astea se practica cel mai mult cand esti intr-o relatie. Adica daca s-ar putea te-ar lega cu lantul, numai sa te stie singur, izolat, fara a avea dreptul de mai schimba vreo vorba cu vreun prieten vreodata. Chestiile astea mi se par puerile, dar posibil sa fiu eu o ciudata, care are nevoie de comunicare, constant. Prieteni falsi am avut, recunosc. Mi-am dat seama tarziu, dar chiar si atunci a aparut regretul pierderii acelei prietenii. Nu-mi place sa fiu pusa sa aleg. E posibil s-o fac in defavoarea celui care ma conditioneaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×