Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Distrugerea prieteniei

Postări Recomandate

Pai asta e varianta...nu mint. Serios, asa s-a intamplat. Dar n-am cum s-o aduc sa posteze aici, ca v-ar confirma ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Voi ati patit asa ceva?

Da, si e in cale afara de absurd.

Singurul lucru pe care nu doar ca-l accept, dar il si pretind - e sa nu se discute despre persoana x1, cu x2..si nici viceversa. Ca doar prietenia cu x1 poate supravietui si fara discutii cu subiectul x2. Si asa..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scartaie treaba.. scartaie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu vorbesti cu dusmanul meu? si vrei sa te iubesc? sa fii in ambele tabere nu merge. am incercat. nu merge

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu vorbesti cu dusmanul meu? si vrei sa te iubesc? sa fii in ambele tabere nu merge. am incercat. nu merge

Hm...chestia e ca daca pleci de la 'eu prieten cu x1', separat de 'eu prieten cu x2'..si apoi x1 nu mai suporta pe x2, de ce sa ma pedepsesti pe mine? Atata timp cat ei nu s-au potrivit, nu inseamna ca eu nu ma potrivesc cu ei. Ca nu ii da x1 in cap cu sange rece la x2, ca asa prieteni nu am. Fiecare are motivul lui, nu?..and guess what - e SUBIECTIV.

E absurd, e pueril si nu e deloc corect.

Eu nu accept asa ceva, iar prietenul care imi cere asa ceva tine mai mult la orgoliul lui decat la mine. Not so cute, actually.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu vorbesti cu dusmanul meu? si vrei sa te iubesc? sa fii in ambele tabere nu merge. am incercat. nu merge

 

Asta pt. ca tu vezi viata in termeni de razboi, dusmani...si vrei sa ma incluzi si pe mine in "aventurile" tale.Dar daca ai fi mai relaxata si ai privi din mai multe unghiuri, ai intelege ca nu toti iti sunt inamici care fac aliante impotriva-ti si discutiile nu sunt declaratii de razboi, ori tradari marsave.

Vorbesc la modul general, nu fac vreo referire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vad viata in termenii aia. ideea e ca mai bine pastrezi distanta. mai bine in grup restrans si fericit :)

 

sa fii prieten cu toata lumea e o nevoie de acceptare inconstienta. cand sortezi si filtrezi prieteniile ramai cu calitatea nu cu cantitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vad viata in termenii aia. ideea e ca mai bine pastrezi distanta. mai bine in grup restrans si fericit :)

 

sa fii prieten cu toata lumea e o nevoie de acceptare inconstienta. cand sortezi si filtrezi prieteniile ramai cu calitatea nu cu cantitatea.

Da, te insingurezi din orgoliu, puerilitate si absurditate.

Si sa stii ca e chiar obiectiva aceasta opinie.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×