Sari la conținut
Forum Roportal
Johnny-joker

Pe ce cale a vietii s-o iau?

Postări Recomandate

Pe ce drum ati merge in viata din urmatorele 2 situatii:Prima e aceea cand te dai bine pe langa altii ca sa-ti mearga tie bine,desi tu nu ai nici un punct comun cu aceea persoana,nici o asemanare,dar ca sa-ti fie bine te iei dupa ea.Si a doua situatie e a tunci cand tu esti pe cont propriu,adica cand altii fumeaza si beau tu te tii departe de ei si le spui ca nu stai cu ei finndca fumeaza etc,sau ca asculta manele si tu nu le suporti,ti se par o porcarie,nimic care sa arate a ceva iq,dar ai putini prieteni daca esti in a 2 categorie.Deci cum e bine sa mergi in viata,dupa regulile tale,sau dupa a lor,care au succes pentru ca fumeaza samd?

Editat de Johnny-joker

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are relevanta, dar nu e nevoie sa-mi raspunzi, reiese din mesajul tau ca esti ... tanar, daca tu crezi ca oamenii au succes in viata pentru ca fumeaza. Faptul ca fumeaza ii face pe baietii respectivi sa fie vazuti mai cool de catre ceilalti, mai cu experienta, mai maturi. Dar nu faptul ca fumezi sau nu, iti confera succesul in societate, totusi.

Un semn al ... tineretii tale este insusi faptul ca te intrebi ce drum sa alegi, drumul pupatului in cur al celor populari, ca sa-ti fie bine sau drumul pe care ai putea fi tu insuti. Daca ai avea nivelul de IQ pe care-l sugerezi in postarea ta, ti-ai da singur seama care e drumul de urmat.

"Putini prieteni" nu inseamna "nici un prieten", atentie. Ce nevoie ai de multi prieteni, chiar crezi ca toti ti-ar fi prieteni adevarati, mai ales ca n-ai avea nimic in comun cu ei?

Cred ca ai putea sa gasesti singur raspunsul la dilema ta.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum te poti da bine pe langa cineva daca nu ai niciun punct comun cu acea persoana ? :blink: Ca la urma urmei, si eu as putea sa ma bag in grupuri dastea de nu am nicio treaba cu ele. Dar cu ce m-ar face asta sa ma simt mai bine ? Ca as avea oameni in jurul meu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum te poti da bine pe langa cineva daca nu ai niciun punct comun cu acea persoana ? :blink: Ca la urma urmei, si eu as putea sa ma bag in grupuri dastea de nu am nicio treaba cu ele. Dar cu ce m-ar face asta sa ma simt mai bine ? Ca as avea oameni in jurul meu ?

Tocmai aia e,nu ai vreun punct comun cu ei,dar stai pe langa ei ca sa-ti fie bine?Intelegi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca daca nu stai, ce patesti, te asteapta cand iesi de la scoala si te bat? :huh: Sa-ti fie bine in ce sens? Iti platesc ei consumatia la bar in orele de chiul sau ce? Mai capeti o tigara.. un joint?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca daca nu stai, ce patesti, te asteapta cand iesi de la scoala si te bat?

:rot:

 

@johnny-joker: de ce sa te fortezi sa iei decizii la 15 ani pentru tot restul vietii? :roll:

 

5143656_700b.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum iti asterni asa si dormi.

Acuma, daca te dai pupincurist, asa vei si fi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×