Sari la conținut
Forum Roportal
Grozacristian

Sunt confuz rau

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

VREAU DOAR CATEVA RASPUNSURI SI DUPA PUTETI STERGE TOPICUL!

 

 

M-a atras foarte mult siteul asta pentru ca am citit o gramada de lucruri utile !

As avea si eu o problema destul de complicata dar o sa o spun asa din scurt ...vreau sa aud si parerile voastre !

Am 20 de ani si am avut o relatie foarte frumoasa de aproape 2 ani , respectiva mi-a fost colega de clasa si ne-am vazut unu pe altul doar in clasa a 12a! Ea a fost indragostita nebuneste prin clasa a 10a de un tip dar nu au putu fi impreuna si dupaia s-a angajat intr-o alta relatie doar sa il uite ,dar nu a reusit pana a dat de mine ! Am inceput sa ne prostim prin clasa si cu timpul lucruruile au avansat , s-a despartit de prietenul ei dar a tinut doar 2 zile minunea apoi s-a impacat si nu am mai vorbit cu ea cam 3 luni pana cand m-a apucat din nou si ne-am combinat! Am terminat clasa a 12 a si am ramas impreuna , am mers la aceasi facultate lucrurile mergand foarte bine!

Problema a aparut acuma de ceva vreme cand am inceput sa fiu interesat de alte fete , incepeam sa nu ma simt impacat deoarece inainte de ea am mai avut doar o relatie (prima mea dragoste) care a sfarsit foarte prost pentru mine , am fost inselat si am picat de fraier, si parca ceva ma impinge de la spate sa mai dau sansa si altei fete sa vad cum m-as simti! A aparut de cateva ori ocazia dar am trecut peste pana cand am intalnit una care mi-a atras atentia nu stiu cu ce ...are 18 ani si este parca ceva nou , mult mai tanara , ma face sa imi aduc aminte de cum era prin liceu! Am inceput sa vorbesc cu tanara domnisoara si parca vroiam sa o cunosc tot mai mult , m-am despartit de prietena , dar problema mare apare pentru ca nu stiu ce sa fac ....fosta prietena era oke , doar ca am avansat mult prea serios in relatie , petreceam tot timpul doar cu ea , nu puteam sa merg nicaieri fara ea , eram gelosi amandoi....in schimb cealalta este cu totul alt timp , canta intr-o formatie muzica populara la nunti etc , are foarte ocupat timpul cu bacul anu ce vine , cu cantatul, face scoala de soferi , si in plus ii place sa iasa cu colegele ! Am picat la mijloc si nu stiu unde sa alerg , fosta mea prietena ar vrea sa ne impacam , cealalta ar vrea sa fie cu mine si a zis ca se poate schimba si ca ar vrea o relatie serioasa dar sa o luam incet pentru ca a patit si ea sa fie indragostita si sa fie inselata ! Specific ca ambele sunt foarte frumoase ,deci se pune ideea pe planul alalalt , sa incerc sa incep o noua relatie si sa imi fac un nou tip de viata mai liber , mai lejer sa mai ies si cu prietenii , sa nu mai fiu asa gelos si implicat ....sau sa raman la relatia ce am avut-o si sa incerc sa o iau mai usor , dar ramane teama ca o sa ma apuce din nou si doar o tin dupa mine pentru ca nu stiu inca ce vreau , sa ma insor sigur nu !

Editat de Grozacristian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tie ti se aprind calcaiele dupa orice gaura.. dupa 2 luni te plictisesti.. sfatul meu? NU mai te baga cu nici una. Oricum tie iti place sa mergi din floare-n floare.

Editat de BlueS
Scos citat inutil.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca din cele doua variante la care te gandesti, sa o alegi pe asta:

 

sa incerc sa incep o noua relatie si sa imi fac un nou tip de viata mai liber , mai lejer sa mai ies si cu prietenii , sa nu mai fiu asa gelos si implicat ..

 

Ai doar 20 de ani, bucura-te de viata! :)

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

VREAU DOAR CATEVA RASPUNSURI SI DUPA PUTETI STERGE TOPICUL!

 

 

 

Bine ai venit in lumea reala . Sentimentele tale sunt ok si voi , doi gelosi nu va potriviti . Asa ca fa-ti si tie si ei un favor . Nu va mai combinati . Amindoi sunteti instabili in ce simtiti si nu va chinuiti unu pe celalalt Asta cu prima

Distreaza-te si ia-o incet cu a doua . Nu te grabi si nu o presa cu nimic .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si crezi ca altii stiu mai bine ca tine ce ai putea face? Nu-ti face griji, poate in curand va aparea o a treia, foarte frumoasa si ea. Vei uita astfel de celelalte doua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' cine ti-a bagat tie in cap ca trebuie sa ai o relatie ? :huh: Adica... la ce ti-ar folosi ? Te intreb serios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 20 de ani si am avut o relatie foarte frumoasa de aproape 2 ani ...

 

La varsta asta inca n-ai o paine-n mana, tot ce conteaza cu cine intri-n pat :crazy: nimic nu se considera serios din tot ce ai scris ce se intimpla in viata ta. E normal si obisnuit viata de student :yahoo: Lasa-te de fete de liceu si termina-ti scoala inceputa.

Ai nevoie de diploma, ca fete iti vor iesi mereu in cale, una mai frumoasa ca cealalta:good:

Daca una din ele e prea geloasa sau oricare ar avea o comportare mai aparte, scapa de ea!!!

Spune-le ca tu vrei sa te insori, nu cu incetul sa experimentezi una dupa alta fetele si vrei copiii imediat, veti locui si cu mama ta, sa vezi ce raspund indragostitele.

Viata nu este doar din sex, dans si prieteni!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru raspuns!

 

ce-a de 18 ani m-a facut sa imi dau seama ca e prea devreme sa ma aventurez intr-o relatie ca si cum as fi casatorit , si in plus daca am cedat odata asa usor inseamna ca pot oricand sa fac la fel si sa ii fac mai mult rau (poate mai trec 5 ani si dupa realizam ca nu suntem unu pentru celalalt) , probabil inca mai vreau libertatea mult dorita de varsta asta a tineretii , ca avem timp toata viata dupa sa fim aproape de cel drag , si greutatile mari apar atunci , daca au aparut deja unele greutati de genul cred ca e mai bine sa punem punct!

 

Problema este ca fosta a aflat , mi-a vazut un mesaj de la cealalta si am fost nevoit sa ii spun cum sta treaba ....dar ma iubeste atat de mult incat a zis ca daca nu is sigur de ce vreau ma asteapta ...si problema e ca eram sigur dar acuma ma baga mai rau in ceata!

 

Dupa ce ne-am despartit a plans cateva zile si apoi a inceput sa mai iasa si ea cu verisori , fratesu etc ....si de la o vreme a inceput sa imi tot zica ca va vorbi iar cu prima ei dragoste cred ca vrea sa ma faca gelos sau sa imi arate ca poate supravietui si fara mine , sau pur si simplu a afectat-o foarte tare ca m-am despartit de ea pentru alta si nu stie ce sa mai faca! Ideea e ca i-am zis ca mai tinem legatura o vreme ca sa nu ne fie greu ca totusi is 2 ani ...si incet o sa ne mai revenim , adica sa nu trecem direct de la faza in care eram ca si casatoriti si nici sa nu mai vorbim ....cred ca o sa ma mai intalnesc cu ea o vreme asa sa nu stie nimeni , numa sper sa nu ma afecteze in partea astalalta pentru ca as vrea sa o cunosc mai bine pe cealalata. Mai sunt confuz si pentru ca nu imi doresc neaparat sa ma culc cu cea noua , ce doar e o dorinta arzatoare sa vad ce fel este si daca as putea sa ma simt bine si cu un alt tip de fata!

 

 

SCUZE DE DUBLU POST!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fosta a aflat , mi-a vazut un mesaj de la cealalta si am fost nevoit sa ii spun

 

Nu esti nevoit sa spui la nimeni nimic! Doar tu trebuie sa mai cresti si sa te maturizezi.

Daca nici acel telefon mic nu poti controla pentru privacy ... femeile sa-ti fie doar accesorii nu piese de schimb in viata!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×